Orientační nabídka


 

Fuckup Night sklidil v Ústí nad Labem opět úspěch

foto
Inovační centrum Ústeckého kraje pořádalo již třetím rokem ústecké pokračování celosvětově populárního večera Fuckup Night. Do vyprodaného Hraničáře přijelo pět známých osobností, aby s životním nadhledem a elánem mluvily o své cestě za úspěchem plné neúspěchů. Celý koncept těchto pravidelných setkání totiž vystihuje heslo: „Abys uspěl, musíš stokrát selhat“. Večerem provázel mistr vtipu Tomáš Studeník.
 

 
 

Jako první vystoupil Jakub Zajíc a pomyslně tím vykopnul na bránu "fuckupů", tedy na etapu svých pracovních proher, které přirozeně přišly s nedostatkem zkušeností při budování nových prostor. I přes mnoho neúspěchů a finančních propadů vznikla z vybydlených objektů místa jako Kavárna, co hledá jméno, Radlická kulturní sportovna nebo holešovický VNITROBLOCK.

V duchu obnovy se nesl i druhý podnikatelský záměr. Květoslav Vršovský se s přáteli rozhodl přestavět starou nákladní loď na kulturní centrum Cargo Gallery a pravidelně vyplouvat z Prahy do Drážďan. V zápalu těchto snah dal všanc finance, majetek a rodinu, i přesto ale vytrval a vize dobré kultury pluje úspěšně dál.

Další poutavý příběh, tentokrát investorky Margarety Křížové, která získala popularitu především díky TV pořadu Den D, vnesl do sálu notnou dávku vnitřní síly a nezdolnosti jediné ženy mezi pozvanými speakery. I ona si musela projít obdobím velkých "fuckupů", které nejenže ustála, ale zároveň se z nich poučila a jak sama říká: „Žijte a neděste se chyb, perfektní lidi jsou většinou nuda.“ Dnes investuje především svůj čas a poskytuje právní poradenství ve své firmě CEAG.

Přímo na Masarykově třídě v Ústí nad Labem vznikl projekt, a to mezi místními velmi oblíbená kavárna dvou nadšenců, Pavla Vávrovce a Petra Titěry, PaPe Cafe. Tyto dva ústecké kamarády nezlomil ani značný neúspěch z  již dříve otevřené kavárny v Litoměřicích. Stále si jdou za svým snem a neztrácejí u toho zápal pro věc a úsměv na tváři.

Celý večer završil cestovatel Ladislav Zibura, který se svými cestovatelskými "fuckupy" vyprodává sály po celé zemi. I on je příkladem toho, že nezdary jsou přirozenou součástí lidského života, příležitostí rozšířit si obzory a je potřeba je brát s nadhledem. Někdy nám totiž jeden neúspěch dá mnohem více než tisíc úspěchů.

Zpracovala: Bc. Veronika Jarošová

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 20.2.2018 / 20.2.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém