Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Gymnazisté ze Žatce jsou mistry republiky v plavání

 
001
Republikové finále Asociace školních sportovních klubů ČR se odehrálo v Táboře a postoupilo do něj celkem jedenáct týmů ze základních škol či víceletých gymnázií. Družstvo žateckého gymnázia ve složení Jakub Dvořák, Dominik Červenka, Radek Haišman, Ondřej Pohoriljak, Tomáš Urban a Stanislav Voráč vybojovalo první místo!
Tisková zpráva ze dne 28. ledna 2014
 

 
 

Základ pro konečný výsledek položili žatečtí plavci 3. místem již v úvodní štafetě na 6x50 m volným způsobem. Rozhodující měrou se na konečném úspěchu celého kolektivu v individuálních startech následně podíleli především Tomáš Urban (tercie) - 1. místo  a Stanislav Voráč (kvarta) - 2. místo, oba v disciplíně 50 m znak. Týmový výsledek svým umístěním na stupních vítězů podtrhli Radek Haišman (tercie) - 3. místo 50 m volný způsob a Dominik Červenka (kvarta) 3. místo v disciplíně 50 m prsa.

Také zbývající členové plaveckého družstva žateckého gymnázia se v konkurenci nejlepších neztratili. Jakub Dvořák (tercie) v disciplíně 25 m motýlek a Ondřej Pohoriljak (tercie) v disciplíně 50 m prsa vybojovali shodně  5. místo. Tečkou za vystoupením plavců Gymnázia Žatec na republikovém finále bylo 3. místo v závěrečné polohové štafetě na 4x25 m.

Na republikové mistrovství se žatečtí plavci kvalifikovali vítězstvím v krajském finále, které proběhlo na sklonku minulého roku v Lounech.

„Dík za vzornou reprezentaci Ústeckého kraje a  nejlepší sportovní výsledek v novodobých dějinách žateckého gymnázia patří nejen mladým plaveckým nadějím, ale také trenérskému kolektivu žateckého plaveckého oddílu, který pod vedením Mgr. Jiřího Karase mladé plavce připravuje,“ řekl k tomu Pavel Baroch ze žateckého gymnázia.

Zdroj: Pavel Baroch, Gymnázium Žatec

 

01

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 28.1.2014 / 28.1.2014 | Účinnost do: 28.2.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém