Orientační nabídka


 

H2 Fórum 2022 – Příležitost pro transformaci

Jménem Ústeckého kraje a partnerů si Vás dovolujeme srdečně pozvat na mezinárodní konference H2 fórum 2022 – Příležitost k transformaci, která se uskuteční ve dnech 26. – 27. 9. 2022 v prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem i on-line.

Jak již název napovídá, program této akce bude zaměřen na problematiku vodíku, jeho potenciál nejen pro transformaci uhelných regionů, ale pro celou ČR a další konsekvence i v rámci přeshraniční spolupráce.
a
 
 
Kdy:
26.9.2022 8:30 - 27.9.2022 18:00
Kde:
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Pořadatel akce:
Ústecký kraj a Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje
 
Dvoudenní mezinárodní konference „H2 fórum 2022 – příležitost pro transformaci“ bude zaměřena na problematiku vodíku a jeho potenciálu nejen pro transformaci uhelných regionů, ale pro celou ČR a na další konsekvence i v rámci přeshraniční spolupráce. 

Cílem konference je aktivně komunikovat a v širokém partnerství řady respektovaných tuzemských i zahraničních odborníků sdílet zkušenosti z oblasti rozvoje vodíkového hospodářství, které je vnímáno jako jedna z významných transformačních příležitostí na úrovni tzv. uhelných regionů v transformaci. I z toho důvodu budou na realizaci konference participovat také zástupci Moravskoslezského a Karlovarského kraje, které se mezi uhelné regiony České republiky taktéž řadí. Naléhavost tohoto tématu v posledních měsících významně narostla i v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu, která zásadním způsobem ovlivnila vnímání plánované změny evropského energetického mixu a snahy o zajištění maximální možné energetické nezávislosti a bezpečnosti Evropské unie. 

Na konferenci vystoupí významné osobnosti z tuzemské i evropské úrovně. Bude využit i potenciál aktivního zapojení Ústeckého kraje do evropských vodíkových partnerství – primárně partnerství tzv. Vodíkových údolí a členství v Regionálním pilíři asociace Hydrogen Europe. Při této příležitosti bude současně prezentována Vodíková strategie Ústeckého kraje, která je prvním dokumentem tohoto typu v České republice. 

H2 fórum má také ambici být prvním ročníkem putovní akce, kdy se předpokládá, že v každém roce bude tuto konferenci pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu realizovat některý z dalších krajů České republiky a hostit diskuzi na aktuální témata v oblasti vodíkové problematiky.

pozvánka

 

 

Typ akce:
  • Úřední akce
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 12.9.2022 / 12.9.2022
 
 

Výpis akcí dle názvu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies