Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Hejtman Bubeníček jednal o rozvoji se starostou Úštěka

 
01
Starosta historického města Úštěk Jan Mazíni spolu s místostarostou Tomášem Sazečkem jednali s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem o rozvojových projektech nejen samotného města, ale také svazků okolních obcí. Na některých projektech město spolupracuje právě s Ústeckým krajem.
Tisková zpráva z 8. srpna 2019
 

 
 

„Úštěcko je významná turistická a rekreační oblast na hranicích kraje, má tedy potenciál přilákat návštěvníky z širokého okolí. Ústecký kraj bude další rozvojové aktivity podporovat,“ řekl na jednání hejtman Bubeníček.

Město Úštěk má zřízeno 15 osadních výborů, se kterými vedení města aktivně spolupracuje. Tento postup se při řízení obcí velmi osvědčil. Jedním z projektů, které město realizuje ve spolupráci s krajem, je pořízení svozového auta právě pro využití okolními obcemi. O příspěvek na vůz město požádalo do Fondu životního prostředí. Ústecký kraj se také staví pozitivně k žádosti na ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na přestavbu uvolněné budovy na tělocvičnu.

Dále se hovořilo o dopravní problematice, a to jak autobusové dopravní obslužnosti, tak o možném omezení jízdy kamionů na silnici II/260.

Kromě dalších projektů připravovaných ve spolupráci s příslušnými odbory krajského úřadu, jako je oprava drobných sakrálních památek, vybudování domovních čistíren odpadních vod nebo workoutového hřiště, je stěžejní spolupráce na rozvoji a podpoře turismu.

1
Starosta Úštěka (uprostřed) Jan Mazíni u hejtmana Oldřicha Bubeníčka

2
Nechyběli ani příslušní pracovníci krajského úřadu, zprava Pavel Hajšman, vedoucí odboru regionálního rozvoje, a Jaroslava Kuszniruková, vedoucí odboru strategie, přípravy a realizace projektů


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 8.8.2019 / 8.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém