Orientační nabídka


 

Hejtman Bubeníček jednal s rektorem ČVUT o podpoře školství

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Téma podpory středního školství Ústeckého kraje bylo hlavním námětem návštěvy rektora Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) Petra Konvalinky u hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva z 28. ledna 2016
 

 
 

Oba se jednomyslně shodli na nutnosti zvýšení prezentace technického vzdělávání. „Nejen v našem kraji je po takto zaměřených specialistech na trhu práce velká poptávka,“ řekl Oldřich Bubeníček s tím, že kraj se snaží situaci řešit jak motivačními programy pro studenty trhem požadovaných oborů, tak zvyšováním úrovně jednotlivých škol. Kvalitu absolventů středních škol z regionu potvrdil ostatně i sám rektor Konvalinka. „Mezi jedny z nejlepších studentů naší ČVUT patří ti, co přicházejí ze Střední průmyslové školy stavební v Kadani,“ pochválil výsledky příspěvkové organizace kraje, kterou v nedávné době vysoké učení technické zastřešilo jako partnerskou školu. 

Hejtman Bubeníček s rektorem Konvalinkou diskutovali rovněž o rozvíjející se příhraniční spolupráci mezi Ústeckým krajem a saským regionem v Německu. „Na bázi hospodářských komor obou zemí jednáme o vzájemných výměnných pobytech středoškolských studentů, což pomůže prvotně v jazykové vzdělanosti a následně i možnosti odborného technického studia,“ vysvětlil Petr Konvalinka.

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 29.1.2016 / 29.1.2016 | Zveřejnit od-do: 29.1.2016-29.2.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém