Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Bubeníček přijal starosty Benešova a Malé Veleně

 
1
Projednat problematiku vlastnictví a rekonstrukce mostku, budování a údržby cyklostezky a také probrat omezení silničního provozu při plánovaných investicích do dopravní infrastruktury přišli k hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi starosta Benešova nad Ploučnicí Pavel Urx a starosta Malé Veleně Václav Růžička.
Tisková zpráva z 27. února 2019
 

 
 

Oba starostové řeší problém s mostem, který byl vybudován firmou Benar pro přístup na její pozemky. V současné době nemá oficiálně majitele, ale jelikož leží v katastru Benešova, město chce aktivně přistoupit k jeho případné rekonstrukci. Shání proto možnosti, programy a dotační tituly, ze kterých by bylo možné čerpat.

Hovořilo se také o možné úpravě cyklostezky Ploučnice, která prochází Malou Velení. O údržbu cyklostezek v kraji se bude nově starat Krajská majetková, příspěvková organizace.

Starosty v neposlední řadě zajímala koordinace významných dopravních staveb, které by měly v okolí v letošním roce probíhat. Jedná se o rekonstrukci silnice I/13 v České Kamenici a rekonstrukci II/262. Hejtman je ujistil, že objízdné trasy pro nákladní dopravu jsou připravené po silnicích I/15 a II/261, aby ještě více nezatížily Benešov a okolí.

1
Přivítání starosty Malé Veleně Václava Růžičky

2
Na jednání byl přítomen kromě starosty Benešova nad Ploučnicí Pavla Urxe a hejtmana Oldřicha Bubeníčka také vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 27.2.2019 / 27.2.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém