Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Jan Schiller podpořil usnesení Rady Asociace krajů České republiky

 
AK ČR
Rada Asociace krajů České republiky ve složení všech krajských hejtmanů a primátora hlavního města Prahy vydala následující usnesení v souvislosti s požádáním vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu.
Tisková zpráva ze dne 14. února 2021
 

 
 

Rada Asociace krajů České republiky (AK ČR):

1. Konstatuje, že odpovědnost za zvládnutí krizové situace je především na vládě ČR, žádost o nový nouzový stav považujeme za zcela mimořádný krok, který nesmí být dlouhodobě zneužíván k zásahu do práv a svobod lidí. Proto navrhujeme vyhlášení nového nouzového stavu jen na dva týdny a vyzýváme parlamentní politické strany k dohodě na dalším postupu.

2. Konstatuje, že nouzový stav je výjimečný nástroj krizového řízení, proto AK ČR vyzývá vládu ČR k urychlenému projednání návrhu nového pandemického zákona v co nejkratší možné legislativní lhůtě.

3. Souhlasí s návrhem, aby postupný návrat do škol začal v termínu od 1. března 2021, nejprve žáci a studenti posledních ročníků a následně další ročníky. A vyzývá vládu ČR, aby nouzový stav využila především pro zajištění těchto kroků.

4. Vyzývá vládu ČR, aby při otevření škol došlo k zařazení pedagogických pracovníků a dalších zaměstnanců škol a dalších školských zařízení do očkovací strategie a zajistila jejich registraci do centrálního registračního systému od 1. března 2021.

5. Vyzývá Ministerstvo zdravotnictví, aby vzalo na vědomí návrhy AK ČR na další kultivaci krizových opatření a navrhlo jejich postupné zavedení v závislosti na vývoji epidemie, zejména v oblasti obchodu a služeb, kultury a amatérského sportu, a to co v nejkratším termínu za přesně definovaných protiepidemických opatření.

6. Vyzývá vládu ČR, aby do 1. března 2021 zajistila podmínky pro samotestování ve firmách, včetně finanční podpory a vytvoření jasných podmínek pro firmy. AK ČR vnímá testování zaměstnanců ve firmách jako zásadní krok pro zlepšení pandemické situace.

7. Souhlasí se zrušením omezení úředních hodin institucí veřejné správy od 15. února 2021.

8. Vyzývá vládu ČR k pravidelným týdenním jednáním o krizových opatřeních s AK ČR, a všech plánovaných změnách v nich, v pravidelných desetidenních periodách a vždy s vyhodnocením na základě vývoje počtu pacientů na JIP a ARO.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.2.2021 / 14.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém