Orientační nabídka


 

Hejtman jednal s prezidentem Hospodářské komory ČR

Hejtman Jan Schiller jednal s prezidentem Hospodářské komory ČR Zdeňkem Zajíčkem a jeho kolegy z Ústeckého kraje. Společně diskutovali o budoucnosti regionu i vývoji pracovního trhu.
Tisková zpráva ze dne 25. dubna 2024
00
 

 
 

Prezident Hospodářské komory České republiky Zdeněk Zajíček navštěvuje kraje a nevynechal ani Ústecký. V doprovodu ředitelky úřadu Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje Martiny Francírkové, předsedy Krajské hospodářské komory Františka Jochmana a kolegů z komory zavítal na krajský úřad, kde se sešel s hejtmanem Janem Schillerem.

Společně diskutovali o současné situaci i budoucnosti regionu, jeho transformaci, zvláště pak o významu zapojení firem a podnikatelského sektoru do vzdělávání. Užší spolupráce firem se školami a zapojení podniků do praktické výuky by totiž mohly vyřešit a lépe koordinovat nedostatek sil na trhu práce. 

Se spoluprací škol a podniků počítá do budoucna také ministerstvo školství. Studium by mělo být 
úzce spojeno s absolvováním praxe v partnerských firmách, v nichž studenti získají nejen zkušenosti, ale třeba i budoucího zaměstnavatele. Na základě smlouvy s partnerskou firmou, v níž praxi vykonají, budou mít navíc studenti možnost získat již během studia pravidelný měsíční příjem.

02
Předseda Hospodářské komory ČR Zdeněk Zajíček

00
Prezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Zajíček a předseda Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje František Jochman (uprostřed)

03
Zástupci hospodářské komory diskutovali s hejtmanem Janem Schillerem o budoucnosti regionu

04
zleva: předseda Krajské hospodářské komory ÚK František Jochman, hejtman Jan Schiller, ředitelka úřadu Krajské hospodářské komory ÚK Martina Francírková a prezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Zajíček

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 25.4.2024 / 25.4.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém