Orientační nabídka


 

Hejtman jednal se zástupci Euroregionů Krušnohoří a Labe o další spolupráci

Euroregion Krušnohoří jednání
Podpora a zachování tradičních zvyků v menších obcích, a s tím spojené zmírnění odlivu obyvatel z pohraničí. To jsou hlavní body Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge a Euroregionu Labe/Elbe, jejichž zástupci se sešli u hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, aby se dohodli na další spolupráci v nadcházejícím programovém období.
Tisková zpráva ze dne 19. února 2020
 

 
 

Za Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge se jednání účastnil jeho předseda Vlastimil Vozka, místopředseda Jan Mareš, jednatel František Bína a jeho nástupkyně od 1. dubna Petra Konečná. Za Euroregionu Labe/Elbe byl přítomen předseda Petr Nedvědický, místopředseda Petr Medáček a ředitel Vladimír Lipský. Přítomna byla též Jaroslava Kuszniruková, vedoucí Odboru strategie, přípravy a realizace projektů a Jan Kadraba, vedoucí Oddělení regionálního rozvoje.

Oba příhraniční euroregiony již dlouho úzce spolupracují s Krajským úřadem Ústeckého kraje. Skládají se z několika komisí (doprava, zdravotnictví, životní prostředí atd.), v nichž je vždy aspoň jeden zástupce z krajského úřadu. Aby spolupráce obou institucí byla ještě efektivnější a vedla ke snazší komunikace s příslušnými ministerstvy, rozhodli se jejich zástupci uspořádat menší pracovní akční skupiny.       

 

Euroregiony jako takové začaly vznikat po 2. světové válce na hranicích s Německem, potom v celé Evropě, kde se prolínaly kultury a obce a společnosti měly stejné zájmy a chuť spolupracovat. V padesátých letech vznikly fondy na podporu přeshraniční spolupráce. Euroregion Krušnohoří i Labe vznikly v roce 1992, sdružují desítky obcí a organizací. Mezi významné projekty Euroregionu Krušnohoří patří například komunikace z Klínů na hranice a mezi Mostem a Bílinou, dále pak výzkum čistoty vod v Krušných horách či informační turistické centrum na Flájích.

01
Za Euroregion Krušnohoří se jednání u hejtmana zúčastnil (zprava): předseda Vlastimil Vozka, jednatel František Bína, od 1. dubna nová jednatelka Petra Konečná a místopředseda Jan Mareš

 

02
Za Euroregion Labe přijali pozvání předseda sdružení Petr Nedvědický, místopředseda Petr Medáček a ředitel Vladimír Lipský

 
 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 19.2.2020 / 19.2.2020 | Zveřejnit od: 19.2.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém