Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman jednal se zástupci společnosti Microsoft ohledně informačních systémů do škol

 
Microsoft
Na krajském úřadě se uskutečnila schůzka hejtmana se zástupci společnosti Microsoft, kde se řešila problematika informačních systémů této společnosti používaných v příspěvkových organizacích Ústeckého kraje. Proto nabídl hejtman Jan Schiller starostkám a starostům spolupráci při nákupu a provozování informačních systémů pro jejich školská zařízení.
Tisková zpráva ze dne 11. března 2021
 

 
 

Zejména v této problematické době se jedná o významnou pomoc nejen při distanční výuce. Díky tomuto partnerství dochází k výrazné úspoře při nákupu nové výpočetní techniky, kterou je možné kupovat pouze s minimálním softwarovým vybavením. Pro školy, pedagogy, studenty a rodiče to přináší jednotné prostředí pro sdílení dokumentů, elektronickou komunikaci a videokonferenční řešení.

„Po jednání se společností Microsoft bychom Vám rádi nabídli možnost využití stejný cenových a produktových podmínek jako čerpá Ústecký kraj pro vaše školské organizace. Vše je možné řešit přistoupením k aktuální licenční smlouvě se společností Microsoft (ESS) platné do 31. 1. 2023 a to buď na úrovni vašeho města, nebo na úrovni jednotlivých školských zařízení,“ uvedl v dopise starostům hejtman Jan Schiller.

Ústecký kraj má již čtvrtým rokem uzavřenou smlouvu s partnerem Microsoftu – společností SoftwareOne. Díky této smlouvě mohou všechna školská zařízení zřizovaná Ústeckým krajem používat nejnovější programové vybavení jako kancelářský balíček.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.3.2021 / 11.3.2021 | Zveřejnit od: 11.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém