Orientační nabídka


 

Hejtman navštívil lesy na Žatecku a v Krušných horách

Lesy ČR
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil za doprovodu ředitele teplické krajské správy Lesy ČR Zdeňka Růžka, žateckého lesního správce Matouše Bechynského a kláštereckého lesního správce Stanislava Lišky oblasti Lesní správy Žatec a Klášterec.
Tisková zpráva ze dne 11. května 2018
 

 
 

V revíru Kružin v okolí Lubence ukázali pracovníci lesní správy hejtmanovi prořezávku lesního porostu, tedy odstranění nekvalitních, nežádoucích či nemocných dřevin, lesní porost postižený okusem, vykácené a nově vysázené lesní porosty a v neposlední řadě také prostředky k boji s kůrovcem. 

Poté se hejtman přesunul do lesů Krušných hor, kde pro změnu řádí na stromech a dřevinách jiný nezvaný host - smrky pichlavé jsou zde likvidovány houbou kloubnatkou. Celkově náhradní dřeviny, které byly na rozsáhlých plochách Krušných hor vysázeny v sedmdesátých a osmdesátých letech, nyní dožívají, a je tedy třeba je obměnit. Proto jsou nahrazovány novým porostem; zejména smrkem ztepilým a různými listnatými stromy, zejména buky a duby. „K těžbě napadeného dřeva se často používají štěpkovací stroje, jejichž hlavní výhodou je rychlost, s jakou přemění postižený strom na štěpku. Ta pak po rozložení obohatí půdu o potřebné živiny,“ dodal Stanislav Liška, klášterecký lesní správce.

„Lesy Krušných hor trpěly v minulých dekádách lidskou činností, snad jsme teď ve fázi, kdy jim naše činnost naopak pomůže,“ uzavřel hejtman.

01
Oslabené stromy jsou podstatně méně odolné k působení povětrnostních vlivů, a tak může dojít k jejich polomu i v situacích, kdy by zdravý strom odolal.

02
Matouš Bechynský ukazuje hejtmanovi vykácenou plochu, která bude opět osázena novými stromy.

 


 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.5.2018 / 11.5.2018 | Zveřejnit od: 11.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies