Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman navštívil moderní provoz varnsdorfské sýrárny

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
6
Na pozvání Pavla Vybírala, generálního ředitele Polabských mlékáren, a.s. v Poděbradech, přijel do varnsdorfského provozu společnosti hejtman Oldřich Bubeníček. Byl také u slavnostního otevření nově zrekonstruované výrobny některých druhů sýrů. V bývalé mlékárně ve Varnsdorfu pracuje téměř padesát zaměstnanců.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 10. prosince 2014

Současný provoz Polabských mlékáren na severu Ústeckého kraje byl od roku 1943 samostatnou mlékárnou, před dvěma lety fúzoval do poděbradské společnosti, která se zaměřuje na výrobu tvarohů a tvarohových specialit pod značkou MILKO a rozšířil sortiment společnosti o řadu sýrů. Denně ve Varnsdorfu zpracuje asi padesátka pracovníků 25 000 litrů konvenčního mléka, obden také další tisíce litrů biomléka. Jak řekli hejtmanovi představitelé poděbradské společnosti v čele s generálním ředitelem Pavlem Vybíralem, ředitel varnsdorfského provozu Jiří Svoboda, poradce Timotej Šimko a vedoucí výroby Otto Fišer, k nejoblíbenějším sýrům z Varnsdorfu patří řada Matylda s biogoudou, eidamem, dále pastevecký kozí sýr přírodní a uzený, biomáslo a celá řada dalšího sortimentu. V posledních letech získala varnsdorfská provozovna ceny v krajských soutěžích Potravinářský výrobek – Kraj Přemysla Oráče, Regionální potravina ÚK a letos i Cenu prezidenta Potravinářské komory ČR za nejlepší inovativní výrobek, jímž byla prohlášena již zmíněná řada sýrů Matylda z hor.

 

Hejtman Oldřich Bubeníček si prohlédl všechny provozy sýrárny a spolu s Drahomírou Vybíralovou, ředitelkou pro marketing, logistiku a vývoj, otevřel slavnostně novou zrekonstruovanou výrobnu vybavenou nejmodernější výrobní technologií. Hejtmana v sýrárně doprovázel také starosta města Varnsdorfu Stanislav Horáček „Oceňuji rychlý postup modernizace zdejší výroby,“ řekl hejtman Bubeníček. „V tomto koutu kraje a severu Šluknovského výběžku se díky fúzi s Poděbrady podařilo udržet zaměstnanost a s ohledem na inovativní přístup k výrobě zdravého potravinářského zboží má zdejší provoz dobré šance uplatnit se na trhu. Problémy samozřejmě přetrvávají s nákupem mléka, které se do Varnsdorfu musí vozit většinou z velkých dálek, českých producentů a výrobců mléka v našem kraji je prostě málo. Také jsem rád, že ceny z krajských soutěží výrobků a potravin putují často  sem do Varnsdorfu.“ 

 

Varnsdorfská provozovna Polabských mlékáren, a.s. Poděbrady, patří k prosperujícím a známým výrobcům potravin a zvláště v oblasti Českého Švýcarska jsou její produkty velice oblíbené a oceňované regionálními certifikáty. Přibližně pětina výroby se odsud vyváží do zahraničí, a to včetně Německa či Slovenska.Kontakt:

Mgr. Zbyněk Šebesta, oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 742, Mob.:+420  603 192 629,  Mail:   sebesta.z@kr-ustecky.cz


1
Některé z cen pro sýrárnu Varnsdorf, provoz Polabských mlékáren Poděbrady.

2
Oldřich Bubeníček se zajímá o novou výrobní technologii a postup při výrobě sýrů.

3

4

5

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 10.12.2014 / 10.12.2014 | Zveřejnit od-do: 10.12.2014-9.1.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém