Orientační nabídka


 

Hejtman navštívil teplické gymnázium a setkal se i s běloruskou delegací

foto
Gymnázium v Teplicích navštívil v úterý 6. ledna hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Při této příležitosti se setkal jak s vedením teplického gymnázia, tak s delegací z jejich partnerské školy v běloruském Polocku.
Tisková zpráva ze dne 9. 1. 2015
 

 
 

V prostorách gymnázia, které je příspěvkovou organizací kraje, si hosté měli možnost vyslechnout informace o Ústeckém kraji přímo od pana hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Za běloruskou delegaci promluvila zástupkyně paní ředitelky Veranika Skayuk. Součástí setkání bylo také představení školy a jejích aktivit. Gymnázium, jehož ředitelem je pan Zdeněk Bergman, má kvalitní vzdělávací jazykový program. Je zapojeno do mezinárodní spolupráce s řadou zahraničních škol. Studentům je dostupná unikátní možnost využít výměnné pobyty v rámci svých partnerských škol.

Na závěr setkání tepličtí studenti provedli své hosty školou v ruském jazyce, který je součástí bohaté škály jazyků, které se na škole vyučují.

Mezi zajímavosti školy patří také jejich biopark, který funguje od roku 2008 a postupně se rozrůstá. Dostupný je nejen pro studenty gymnázia, ale i široké veřejnosti. Dokonce máte možnost stát se po dobu jednoho roku adoptivním rodičem některého ze zvířat.

Ústecký kraj, který zahajuje spolupráci s Běloruskem, toto setkání uvítal. Loni na podzim krajská delegace v čele s hejtmanem zavítala do Mogilevské oblasti v Bělorusku, kde se uskutečnilo první navázání kontaktů a pohovořilo o možnostech této spolupráce.

 

gymnázium
Prohlídka prostor gymnázia.

gymnázium
Hejtman Oldřich Bubeníček s ředitelem gymnázia Zdeněkem Bergmanem (vlevo) při prohlídce bioparku.

 

vlajky

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 9.1.2015 / 9.1.2015 | Účinnost od-do: 9.1.2015-9.2.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém