Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman ocenil muže, který vytáhl malou holčičku z potoka

 
Balog zachránil
Zachránil to nejcennější, co lze - lidský život. Miroslav Balog si svým hrdinským činem vysloužil uznání nejen obyvatel Trmic na Ústecku, ale také hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Ten mu za záchranu lidského života udělil Medaili hejtmana ÚK.
Tisková zpráva ze dne 31. května 2019
 

 
 

Celá událost se odehrála 18. února letošního roku v Trmicích, kdy dvouapůlletá holčička spadla do Mlýnského potoka. Dítě bylo unášeno silným proudem vody. Miroslav Balog jakožto náhodný kolemjdoucí se bez váhání vrhnul do vody. Po několika metrech dívenku chytil a s pomocí dalšího člověka ji vytáhli na břeh. Následně byla předána rodičům. Na místo pak přijela přivolaná Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Holčička byla hospitalizována pro podchlazení a utrpěla šok.

„V potoce byl silný proud. Nad ničím jsem nepřemýšlel a skočil naslepo do vody. Bylo to těžké, byla zima a měl jsem nasáklé oblečení. Naštěstí všechno dobře dopadlo,“ ohlédl se za svým činem Miroslav Balog. Na ocenění od hejtmana Miroslava Baloga navrhla sociální pracovnice z neziskové organizace Romano jasnica Jana Chudobová.

01
Vpravo zachránce Miroslav Balog, Jana Chudobová, sociální pracovnice neziskové organizace Romano jasnica a vlevo Ilja Deyl, ředitel ZZSÚK.

02
Hejtman Bubeníček předal Miroslavu Balogovi speciální ocenění za hrdinský čin - Medaili hejtmana ÚK.

 

03

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 31.5.2019 / 31.5.2019 | Zveřejnit od: 31.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém