Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Oldřich Bubeníček navštívil Krušné hory

 
6
Zástupci Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem navštívili v doprovodu pracovníků Lesů České republiky Krušné hory.
Tisková zpráva ze dne 29. června 2020
 

 
 

Ředitel Krajského ředitelství Lesů České republiky v Teplicích Pavel Rus a správce Lesní správy Klášterec Stanislav Liška ukázali hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi krásy Krušných hor. Hejtmana doprovázela radní pro oblast životního prostředí Jitka Sachetová i vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman.

Představitelé Ústeckého kraje se nejdříve seznámili s fakty o rekonstrukci vápenky u Kovářské, která byla dokončena na podzim roku 2019, a poté si prohlédli vápenku i s přilehlým lomem. Pracovníci Lesů České republiky hejtmanovi a dalším návštěvníkům také ukázali nově osázené lesní porosty s oplocenkou. „Jedle asi do 30 let stáří musíme chránit oplocenkou, protože je to vyhledávaná lahůdka vysoké zvěře,“ vysvětlil Pavel Rus a dodal, že v Krušných horách je zastoupení jedle asi kolem 3 až 5 procent.

Kromě vápenky zaujal zástupce Ústeckého kraje projekt revitalizace rašelinišť. „Ten probíhá na české i německé straně. Jedná se o obnovu původních rašelinišť, které byly na náhorních blatech Krušných hor v minulých dekádách vysušovány, aby na jejich místě mohl být vysázen les. V současnosti se rašeliniště naopak obnovují, aby bylo podpořeno udržování vody v krajině. Rašeliník totiž dokáže pojmout asi desetkrát větší množství, než je jeho hmotnost v suchém stavu,“ sdělil Stanislav Liška.

„Opětovně jsem se přesvědčil, že Ústecký kraj je plný nádherných i tajuplných míst, která stojí za to navštívit. Vápenka u Kovářské, stejně jako další místa v Krušných horách přináší plno zážitků, ale i klidu. Okolní příroda je balzámem na nervy,“ prohlásil hejtman Oldřich Bubeníček. 

1
Hejtman Ústeckého kraje (vpravo) navštívil Krušné hory

2
Stanislav Liška (vlevo) představuje hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi vápenku

3
Ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR Pavel Rus seznamuje radní pro oblast životního prostředí Jitku Sachetovou (uprostřed) a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Moniku Zeman (vpravo) s vápenkou v Kovářské

3
Pracovníci Lesů ČR ukázali zástupcům kraje také nové porosty s oplocenkou

5
V Krušných horách dochází k obnově rašelinišť

 

6

 

7
Ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR Pavel Rus (vlevo) s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem

 

8
Správce Lesní správy Klášterec Stanislav Liška s radní pro oblast životního prostředí Jitkou Sachetovou

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 29.6.2020 / 29.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém