Orientační nabídka


 

Hejtman Oldřich Bubeníček v souvislosti s nemocí Covid-19 a nouzovým stavem: „Od začátku jsme o krok napřed“

20 let
Již 28. února 2020 (před prvním potvrzeným případem výskytu nemoci Covid-19 na území ČR) Bezpečnostní rada Ústeckého kraje doporučila z preventivních důvodů zakázat návštěvy v nemocnicích, domovech pro seniory či ústavech sociální péče. Ředitelům škol bylo důrazně doporučeno, aby s žáky nejezdili do Itálie a ostatních rizikových oblastí. Mnozí za to kraj kritizovali.
Tisková zpráva ze dne 15. března 2020
 

 
 

Další opatření byla přijata v rámci Krizového štábu Ústeckého kraje dne 4. března 2020. „Chtěli jsme nakoupit ochranné pomůcky, respirátory pro obvodní lékaře. To nám však již stát zakázal a začal vše řešit  sám centrálně,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

A výsledek? V noci na 14. března 2020 obdržel Ústecký kraj první dodávku respirátorů od Ministerstva zdravotnictví. „Měli jsme připravené velkokapacitní sklad a přivezli nám jen 3 480 kusů respirátorů určených výhradně pro Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem a Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje, což je naprosto nedostatečné číslo. Pak vidíme v televizi různá politická vyjádření z Prahy, že zásobování prý funguje,“ doplnil hejtman.

„Potřebujeme další dodávky ochranných pomůcek pro další nemocnice, pro sociální služby, pro praktické lékaře a další. Řečnická cvičení na pražských tiskovkách nám nepomohou. Na úrovni krajů řešíme situaci, kterou jsme doposud nepoznali,“ podotkl k situaci v regionu 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

„Stav nouze je logický krok správným směrem, ale měl být vyslyšen již o týden dříve, kdy to požadovali i hejtmané v rámci jednání Rady Asociace krajů. Aktuální tvrdá opatření mohou hodně zachránit. Chtěl bych tímto moc poděkovat všem zdravotnickým pracovníkům, hlavně na infekčním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a všem pracovníkům Zdravotnické záchranné služby.

Aktuálně dnešní den byla Ministerstvem zdravotnictví dodána další zásilka respirátorů:
Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje: FFP3 – 400 ks
Masarykova nemocnice Ústí nad Labem: FFP3 – 400 ks

Dále Ústecký kraj v průběhu večera či noci dne 15. března 2020 obdrží 6 005 kusů roušek pro zařízení poskytující sociální služby. Pracovníci Krajského úřadu drží nepřetržité služby a přijatý materiál bez zbytečného prodlení předávají příslušným subjektům.

V pondělí 16. března 2020 v 7 hodin ráno proběhne videokonference hejtmanů týkající se stávající problematiky. V 8 hodin se koná další jednání Krizového štábu Ústeckého kraje. Hned poté se koná tisková konference pro zástupce médií. Odpoledne v 15 hodin bude mimořádně jednat také Rada Ústeckého kraje, a to s cílem zajistit dostatečný počet respirátorů formou nákupu ze zdrojů Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.3.2020 / 15.3.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém