Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman přivítal běloruského velvyslance v ČR

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Běloruský velvyslanec
J. E. Valery N. Kurdyukov, velvyslanec Běloruské republiky v Praze, navštívil ve středu 16. prosince hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Setkání se zúčastnil i Andrei Kukharchik, 1. tajemník velvyslanectví Běloruské republiky.
Tisková zpráva ze dne 17. prosince 2015
 

 
 

Hlavními body návštěvy bylo především prohloubení spolupráce Ústeckého kraje s Mogilevskou oblastí. Velvyslanec se po jednání zapsal do pamětní knihy a předali si s hejtmanem Bubeníčkem dary.

 

Běloruský velvyslanec Kurdyukov v letech minulých působil mimo jiné na Velvyslanectví Běloruska v USA, ve Velké Británii a Severním Irsku, v roce 1999 se zúčastnil mise v Kosovu.

 

Možnost spolupráce mezi Ústeckým krajem a Mogilevskou oblastí poprvé zazněla z úst velvyslance Běloruské republiky na návštěvě Ústeckého kraje v srpnu 2014. Následně byl Ústecký kraj pozván a v listopadu téhož roku proběhla oficiální návštěva této oblasti. V lednu 2015 byl Zastupitelstvem Ústeckého kraje schválen text Memoranda o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Mogilevskou oblastí a to bylo dne 22. 6. 2015 v rámci oficiální návštěvy v Mogilevu slavnostně podepsáno.

 

Mogilevská oblast je nejvýchodnějším regionem Běloruska sousedícím s ruskými regiony

Smolensk a Brjansk. To z ní činí důležitý dopravní uzel. Oblast je bohatá na různé minerály včetně fosforitů, křídy či jílu. Území je také hustě zalesněno. Centrem oblasti a zároveň jejím největším městem je Mogilev, v němž sídlí 367,5 tisíc obyvatel.


01

02
Běloruský velvyslanec J. E. Valery N. Kurdyukov (vpravo) a vedle něj Andrei Kukharchik, 1. tajemník velvyslanectví Běloruské republiky.

 

03
Velvyslanec se podepsal do pamětní knihy.

04
Vzkaz hejtmanovi.

 

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 17.12.2015 / 17.12.2015 | Zveřejnit od-do: 17.12.2015-16.1.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém