Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman přivítal nově zvoleného generálního ředitele Povodí Ohře Folka

 
Povodí Ohře
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přivítal ve své kanceláři bývalého generálního ředitele státního podniku Povodí Ohře Jiřího Nedomu a s ním samozřejmě nového ředitele Zbyňka Folka. Ten byl jmenovaný do funkce 1. května ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem.
Tisková zpráva ze dne 29. května 2019
 

 
 

Hejtman popřál řediteli Folkovi, který předtím působil ve státním podniku Povodí Vltavy – závod Berounka v Plzni, mnoho zdaru při zastávání tak odpovědné funkce. Jednou z priorit ve státním podniku je podle Folka výstavba nádrže u Kryr na Lounsku. Povodí Ohře nyní objednává studie na přípravu díla. Stavbu nádrže, která má pomoci řešit problém sucha na Lounsku a Rakovnicku, už schválila vláda.

Kromě toho, že se také nový ředitel seznámil s týmem oddělení krizového řízení Ústeckého kraje, se kterým Povodí Ohře spolupracuje v případě nenadálých krizových situací, jako jsou například povodně, nyní připravuje strategii rozvoje státního podniku. „Budu se snažit prosadit lepší hospodaření s energiemi. Příkladem úspor energií může být osazení budov fotovoltaickými panely nebo výstavba malé vodní elektrárny v Terezíně, kde je jez,“ uvedl Zbyněk Folk.

Řeka Ohře pramení v Bavorsku a přes Karlovarský kraj protéká krajem Ústeckým, kde se v Litoměřicích vlévá do Labe.

01
Vlevo nový ředitel Povodí Ohře Zbyněk Folk a vedle něj nyní již bývalý ředitel Jiří Nedoma.

02
Schůzky se zúčastnil zleva: Ladislav Drlý, radní pro investice a majetek, Jitka Sachetová, radní zemědělství, životní prostředí a venkov a také Monika Zeman, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.5.2019 / 29.5.2019 | Zveřejnit od: 29.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém