Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Krizové situace

 

Hejtman Schiller jednal v Kryrech na Podbořansku se starosty obcí zasažených bouří o další pomoci a postupu při odstraňování následků živelní pohromy

 
hejtman
Ve čtvrtek 24. června odpoledne zasáhla správní území obcí Kryry – Stebno, Blatno a Petrohrad na Podbořansku bouře, která poničila obecní i soukromý majetek, lesní porost i veřejnou zeleň. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller opakovaně osobně navštívil přímo zasažené obce. Ve středu 7. července se uskutečnila v Kryrech společná schůzka hejtmana se starosty všech zasažených obcí, včetně obce Liběšice – Kluček, která byla zasažena bleskovou povodní.
Tisková zpráva ze dne 8. července 2021
 

 
 

Hejtman navštívil zasaženou lokalitu již poněkolikáté a ve středu se v Kryrech setkal se zástupci všech těchto obcí, aby vyslyšel jejich aktuální potřeby. Jednání se zúčastnili rovněž zástupci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Lesů ČR. Odstraňování následků živelní pohromy totiž neustále probíhá a finanční i materiální pomoc je potřeba nadále koordinovat.

„Na schůzce jsme se předběžně domluvili o finanční výpomoci poskytnuté Ústeckým krajem, kterou bude Zastupitelstvo Ústeckého kraje projednávat v mimořádném termínu 12. července. Ustavili jsme rovněž pracovní skupinu, která bude navrhovat individuální finanční pomoc jednotlivým fyzickým osobám. Chtěl bych také poděkovat za dosavadní odvedenou a obětavou práci všem složkám krajského integrovaného záchranného systému, představitelům zasažených obcí, městu Podbořany, neziskovým organizacím a hlavně také všem dobrovolníkům, kteří zde pomáhají,“ uvedl k setkání hejtman Schiller.

V ustavené pracovní skupině se sejdou zástupci krajského úřadu, měst Podbořany a Kryry a obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni. Pracovní skupina si vyžádá veškeré podklady od Ministerstva pro místní rozvoj, měst Kryry a Podbořany, Úřadu práce ČR i organizace Člověk v tísni. Následně navrhne poskytnutí individuální finanční pomoci jednotlivým fyzickým osobám až do výše 100 tisíc korun. Rozhodovat o přidělení této finanční pomoci pak bude Rada Ústeckého kraje.

hejtman
Hejtman Jan Schiller při prohlídce území na Podbořansku zasaženého ničivou bouří

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 8.7.2021 / 8.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém