Hejtman Schiller přivítal zástupce Sdružení místních samospráv Ústeckého kraje

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller přivítal ve své pracovně nově zvolenou předsedkyni Sdružení místních samospráv ČR pro Ústecký kraj a zároveň starostku Dolních Zálezel na Ústecku Magdu Pejšovou. Ta ve funkci nahradila dosavadního předsedu SMS ČR Petra Lišku.
Tisková zpráva ze dne 19. května 2022
SMS ČR

Odkazy

Kraj podepsal v roce 2019 se sdružením spolupráci, jenž má za cíl posílení vazeb na prostředí venkova a menších samospráv. V tom by také rád pokračoval hejtman Jan Schiller. „Kraj by měl pomáhat nejen velkým městům, ale i těm nejmenším obcím v regionu. Jsou témata, se kterými můžeme obcím pomoct,“ nabídl pomocnou ruku hejtman Jan Schiller.

Sdružení místních samospráv vzniklo v roce 2008 a aktuálně sdružuje 107 obcí Ústeckého kraje z celkových 354. Dvakrát do roka se koná krajské shromáždění členských obcí Sdružení místních samospráv našeho regionu.

Novou předsedkyní Sdružení místních samospráv Ústeckého kraje se stala Magda Pejšová.

Ta je zároveň starostkou Dolních Zálezel na Ústecku. S ní zavítal k hejtmanovi také Marek Komárek, regionální manažer sdružení

Hejtman přislíbil účast na krajských setkáních sdružení

Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 19.5.2022 / 19.5.2022 | Zveřejnit od: 19.5.2022