Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Hejtman Schiller se zajímá o silniční infrastrukturu v regionu

 
ŘSD
Vedení chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR v čele s ředitelem Martinem Vidimským se sešlo s hejtmanem Ústeckého kraje Janem Schillerem, aby ho informovalo o stavu přípravy a realizace staveb na silnicích a dálnicích.
Tisková zpráva ze dne 7. června 2021
 

 
 
V Ústeckém kraji je z pohledu silniční dopravy jedním z hlavních témat vyřešení dopravní situace v Bílině, kterou prochází silnice I/13. Ředitelství silnic a dálnic se snaží jako poslední variantu prosadit čtyřpruhový tunel, který by vedl pod částí města a plynule odvedl tranzitní dopravu. 

„Pro kraj je vyřešení problému v Bílině zásadní. Osobně se chci účastnit jednání k přípravě zamýšlené varianty, a to i na úrovni s generálním ředitelem ŘSD Mátlem,“ řekl k tématu tunelu v Bílině hejtman Jan Schiller. Spokojený byl s postupem přípravy a výstavby dálnice D7, která by měla být kompletní v roce 2027. Vedoucí úseku výstavby Marek Sotona informoval zástupce kraje také o přípravě přeložky silnice I/13, tzv. Kladrubské spojce, která významně přispěje k plynulosti dopravy po Krušnohorské magistrále.

Hejtmana Schillera dále zajímalo delší dobu trvající omezení na silnici I/13 u Hostomic a Českých Zlatníků, kde došlo k propadům části vozovky. Podle vedoucího provozního úseku Správy Chomutov Víta Plechatého jsou deformace způsobené jednak výrazným nastoupáním spodní vody u Hostomic a jednak sedáním tělesa vlivem sucha u Českých Zlatníků.

„U obou problematických míst jsme provedli nebo provádíme geomonitoring. Na základě výsledků připravujeme projektové dokumentace na sanace obou lokalit,“ komentoval aktuální stav Plechatý. Propadlá vozovka u Hostomic by se měla začít opravovat na konci příštího roku, u Českých Zlatníků o rok později. Právě tam geomonitoring odhalil větší rozsah sedání, než se předpokládalo. Proto byly v lokalitě realizovány další inklinometrické vrty, které je nutné sledovat.

Závěrem koordinačního jednání ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský ujistil hejtmana, že i v dalších letech chce ŘSD vynakládat na opravy povrchů a mostů až jednu miliardu korun ročně, tedy podobně, jako je tomu od roku 2016. Jak hejtman Jan Schiller, tak vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk považují pravidelná koordinační jednání a přístup ŘSD ČR za velmi efektivní a v mnoha oblastech důležité.

01
Hejtman ve své kanceláři přivítal na jednání vedení chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR

02
Vpravo ředitel chomutovské pobočky ŘSD ČR Martin Vidimský a vlevo Jindřich Franěk, vedoucí odboru dopravy

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.6.2021 / 7.6.2021 | Zveřejnit od: 7.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém