Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman se na Moldavě sešel s prezidentkou Zemského ředitelství Saska

 
Kraushaar
Úzká a dlouholetá přeshraniční spolupráce mezi Ústeckým krajem a Svobodným státem Sasko pokračuje i s novou prezidentkou Zemského ředitelství Sasko Reginou Kraushaar. Tu přivítali hejtman Oldřich Bubeníček a ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Milan Zemaník v Moldavě v Krušných horách.
Tisková zpráva ze dne 4. srpna 2020
 

 
 

Na společném jednání se řešily především otázky přeshraniční spolupráce v oblasti zdravotnictví či dopravy. Diskutovalo se také o momentální situaci koronavirové pandemie na obou stranách Krušných hor, a také o pendlerech.

Prezidentka Kraushaar, která letos v březnu nahradila ve funkci Dietricha Göckelmanna, také hodnotila loňský úspěšný projekt Schöna 2019 – zemské cvičení na ochranu před katastrofami. Do společného cvičení se v turisticky oblíbené destinaci Českosaské Švýcarsko v loňském roce zapojily složky integrovaného záchranného systému obou států, když nacvičovaly společný zásah při železničním neštěstí na trati Děčín – Drážďany.

Prezidentka Zemského ředitelství Sasko Regina Kraushaar pracovala dříve jako vedoucí odboru pojištění péče a prevence na Spolkovém ministerstvu zdravotnictví a pak také jako státní tajemnice na Saském ministerstvu pro sociální věci a ochrany spotřebitele.

01
Regina Kraushaar se s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem setkala na Moldavě, kousek od hranic se Svobodným státem Sasko

02
Jednání se zúčastnil také ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Milan Zemaník (vlevo)

03
Vlevo Gunter Gerick, vedoucí kanceláře prezidentky, vpravo pak Cornelia Heinze, zástupce vedoucí přeshraniční spolupráce


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.8.2020 / 4.8.2020 | Zveřejnit od: 4.8.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém