Orientační nabídka


 

Hejtman se s ministry shodl na dokončení dálnice D8 do konce roku 2016

001
Do konce roku 2016 by měla být uvedena do provozu dálnici D8 Přes České středohoří. Shodli se na tom ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ministr životního prostředí Richard Brabec na dnešním jednání. Ministři spolu s hejtmanem, vedením Ředitelství silnic a dálnic a se zástupci samosprávy řešili i další práce na rychlostní komunikaci R7 či komunikaci 1. třídy I/13.
Tisková zpráva ze dne 13. ledna 2015
 

 
 

Hejtman oba ministry, ředitele ŘSD Jana Kroupu i starosty některých okolních obcí přivítal nejprve u sesunutého svahu na stavbě dálnice D8. Sanace svahu by mohla být podle slov ministra dopravy hotová v polovině roku. Horní část sesuvu už je z větší části odtěžena. O druhé fázi chce ministerstvo dopravy ještě jednat s Ústeckým krajem. Při jednání došlo i na otázku obnovy železniční trati, kterou sesuv zničil. Ještě v lednu by firmy měly začít budovat přístupové cesty a následně i odvodňovací strouhy.  "Pokud se nám podaří do konce příštího roku zprovoznit poslední úsek dálnice, tak to bude výborné. Věřím, že tak, jak bylo garantováno, se to opravdu podaří," řekl po jednání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 Po prohlídce sesuvu a dalších částí stavby se uskutečnilo jednání na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje. „Rozumíme tomu, že všechny infrastrukturní stavby, o kterých jsme dnes jednali, mají významný vliv na zlepšení zaměstnanosti v kraji a jeho rozvoj. Je v našem zájmu učinit takové kroky, aby tyto stavby byly co nejdříve v provozu a mohly být využívány,“ dodal ministr dopravy Dan Ťok při dnešní návštěvě.  „Dálnice D8 je pro nás pro všechny naprostá alfa a omega, byl bych velmi rád, kdybychom po té sérii ministrů byli právě těmi, kteří se dočkají realizace. A myslím si, že jsme na velmi dobré cestě. Považuji to za jakousi bolavou nohu tohoto kraje a je ostudou státu, že nedokázal takto významnou stavbu dokončit,“ přiblížil budoucnost dostavby dálnice D8 ministr životního prostředí Richard Brabec. Pozvání hejtmana přijal i proto, že je D8 jedinou dálnicí, která přímo protíná chráněnou krajinnou oblast.

001
U sesuvu na D8.
Ministr dopravy Dan Ťok (vlevo) a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

02
Jednání se zúčastnili i zástupci samosprávy.

03
Bývalý starosta Velemína Jiří Skalický(vlevo) s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

04
Ministr životního prostředí u sesuvu spolu s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Janem Kroupou.

05

06


 

 

 

 

 


 

 


 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 13.1.2015 / 13.1.2015 | Účinnost od-do: 13.1.2015-13.2.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém