Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman se sešel v Bad Schandau s prezidentem Zemského ředitelství Sasko

 
Gökelmann
V saském lázeňském městě Bad Schandau pokračovala spolupráce mezi Ústeckým krajem a Svobodným státem Sasko, kdy prezident Zemského ředitelství Sasko pan Dietrich Gökelmann přivítal delegaci z Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem.
Tisková zpráva ze dne 20. listopadu 2019
 

 
 

V rámci dopoledního bloku proběhlo jednání zástupců Zemského ředitelství Drážďany a zástupců Ústeckého kraje a krajského úřadu. Hovořilo se o turisticky vyhledávaném česko-německém produktu Labské stezky, o výstavbě nové trati Praha – Drážďany, o ropovodu Litvínov – Spergau či o plánu vybodovat na obou stranách států pěší trasy po hřebenech pohraničních hor. Hodnotilo se také zemské cvičení v oblasti ochrany před katastrofami, jež se konalo v Schöně.  D. Gökelmann opětovně ocenil přínos Ústeckého kraje při téměř dvouletém procesu, který byl završen cvičením 24. srpna 2019. Video výstup zveřejněný na webu: https://www.kr-ustecky.cz/zeleznici-na-hranicich-s-nemeckem-uzavrelo-velke-cviceni-ceskych-a-nemeckych-zachranaru/d-1736730/p1=204715. Jednalo se o dosud největší, ale zároveň i první přeshraniční cvičení, s více než 950 členy zasahujících jednotek.

Odpoledne se česká delegace setkala se starostou Bad Schandau Thomasem Kunackem, který ji provedl po městě, seznámil ji s historií města a se zajímavostmi této turisticky vyhledávané lokality. Dále se delegace seznámila s protipovodňovými opatřeními města, která nejsou pouze v kompetenci města, ale i jednotlivých místních občanů a firem.

Přeshraniční spolupráce probíhá na různých úrovních (obce, euroregiony, svazky, atd.). Na úrovni krajů byla spolupráce formalizována poprvé Společným prohlášením o spolupráci, které bylo podepsáno v Ústí nad Labem v únoru 2007.

V 1. polovině roku 2012 došlo k obnovení dialogu mezi krajem a Zemským ředitelstvím Saska o podpisu "nového" Společného prohlášení o spolupráci. Dokument byl podepsán dne 20. února 2013 během společného pracovního jednání zástupců Zemského ředitelství Saska, Ústeckého kraje a Krajského úřadu Ústeckého kraje v Chemnitz.

01
Setkání hostilo město Bad Schandau

02
Delegaci z Ústeckého kraje pozval do Německa Dietrich Gökelmann (vpravo)

 

03
Hejtman Bubeníček společně s ředitelem Krajského úřadu Ústeckého kraje Milanem Zemaníkem (vpravo) navštívili pekárnu na náměstí, kde majitel firmy po posledních ničivých povodních provedl velká množství opatření, aby případné další povodně způsobily co nejmenší škody

04
Nechyběla ani návštěva místního Infocentra

 


 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 20.11.2019 / 20.11.2019 | Zveřejnit od: 20.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém