Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman se sešel v Německu s europoslanci. Hovořili na téma propojení Moldavské dráhy

 
Holzhau
Na německé straně Krušných hor, ve městě Holzhau se uskutečnilo česko-německé pracovní setkání zájmových skupin usilujících o opětovné propojení železniční trati mezi obcemi Holzhau v Sasku a českou Moldavou. Jelikož projekt podporuje i Ústecký kraj, nemohl na schůzce chybět ani hejtman Oldřich Bubeníček a náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.
Tisková zpráva ze dne 7. července 2020
 

 
 

Jednání předsedali poslanci Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský a jeho saský kolega Peter Jahr, kteří projekt dlouhodobě podporují. Ti přednesli mimo jiné možnosti financování projektu dostavby trati z evropských fondů. Oběma zainteresovaným stranám tak svitla naděje, že se po 75 letech krušnohorská železniční trať mezi Freibergem, Mostem a Teplicemi už skutečně propojí. 

Přítomný hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček oficiálně pozval saského ministra Martina Duliga k účasti na plánované III. česko-německé konferenci, která proběhne po dokončení studie proveditelnosti v Teplicích.

Europoslanec Tomáš Zdechovský a místostarosta města Freiberg Steve Ittershagen zdůraznili, že projekt má vedle turistického a hospodářského charakteru rovněž aspekt kulturní výměny. V rámci dvou desítek českých a saských měst probíhají již několik let přeshraniční kulturní akce.

Moldavská dráha patří k nejkrásnějším tratím v ČR. Původně spojovala české Podkrušnohoří se středním Saskem, avšak od roku 1945 je rozdělena. Do jejího původního provozního stavu ji chtějí navrátit zájmové skupiny z obou stran hranice.


01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (vlevo) s poslancem Evropského parlamentu Tomášem Zdechovským v německém Holzhau

02
Schůzky se zúčastnil také radní pro dopravu Jaroslav Komínek (vpravo)

 

03
V Holzhau se uskutečnilo česko-německé pracovní setkání zájmových skupin usilujících o opětovné propojení železniční trati mezi obcemi Holzhau v Sasku a českou Moldavou

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.7.2020 / 7.7.2020 | Zveřejnit od: 7.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém