Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman se seznámil se životem ve Slavětíně

 
foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil Slavětín, městys nacházející se v okrese Louny. Zde ho na radnici uvítal starosta Jaroslav Jandl. Během krátkého úvodního setkání probrali několik stěžejních témat a poté následovala prohlídka Slavětína.
Tisková zpráva ze dne 20. července 2018
 

 
 

Starosta v úvodu setkání hejtmanovi představil život v městysu a vize do budoucnosti. Diskutovalo se také o možnostech čerpání financí z Fondu Ústeckého kraje. Následně se spolu přesunuli do tamního kostela svatého Jakuba Většího, který je velkým lákadlem pro turisty. Jedná se o původní dochovanou románsko-gotickou jednolodní stavbu ze 14. století. Kostel je proslulý nádhernými nástěnnými malbami. Dále si hejtman za doprovodu jednatele Lukáše Suchého prohlédl Rodinnou farmu – Suchý s.r.o., která se stala Farmou roku 2004 a v roce 2016 se umístila na třetím místě. K vidění jsou zde pštrosi, lamy, ovce i kozy a téměř 200 krav, z toho několik desítek dojnic.

Předposlední zastávkou návštěvy byla vesnice Kystra - bývalý areál statku, kde se spolu se starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřím Hencem diskutovalo o možnostech využití opuštěného areálu. V nedalekých Radonicích se hejtman setkal se starostou Peruci Radomírem Bláhou a starostou Koštic Jaroslavem Vlasákem. Obsahem jednání byla rekonstrukce mostu přes řeku Ohři, která je v zájmu obcí sdružených v Mikroregionu Perucko.

„Vždy rád osobně zavítám do jednotlivých obcí a měst, abych s jejich vedením prodiskutoval, co jim přináší běžný život a probral témata, která obce trápí a hledat jejich řešení,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Slavětín v roce 2006 obdržel zpět status městyse. Leží v krásném okolí Českého středohoří. Žije zde přes 500 obyvatel. V roce 2012 získal Slavětín diplom za vzorné vedení obecné kroniky v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku. V roce 2014 pak diplom za údržbu veřejného prostranství. Více o městysu zde.

foto
Starosta Jaroslav Jandl přivítal na radnici hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

foto

foto

foto
Hejtman při podpisu do kroniky, která byla oceněna v roce 2012 v krajském kole soutěže Vesnice roku.

foto

foto
Kostel svatého Jakuba Většího.

foto

foto
Kostel je proslulý svou výzdobou.

foto
Kolem roku 1385 byl vymalován dvěma cykly gotických nástěnných maleb ze života Krista, Marie a svatými patrony.

foto

foto
Návštěva rodinné farmy.

foto

foto

foto

foto
Opuštěný areál v Kystře.

foto
Vpravo starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Henc.

foot
Uzavřený most v Radonicích.

foto
Zprava starosta Koštic Jaroslav Vlasák, starosta Slavětína Jaroslav Jandl, starosta KSHČMS Jiří Henc, hejtman Oldřich Bubeníček a starosta Peruci Radomír Bláha.

foto

foto


 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 20.7.2018 / 20.7.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém