Hejtman se zajímal o ekologickou investici ve Spolchemii

ch
Hejtman Oldřich Bubeníček zavítal v pondělí 27. ledna do Spolchemie, aby se blíže seznámil s postupem modernizace klíčového provozu Elektrolýza. Zúčastnil se jednání s čínským dodavatelem tzv. membránové technologie.

„Spolchemii považuje Ústecký kraj za jeden z klíčových průmyslových podniků,“ uvedl v úvodu setkání s čínským dodavatelem Oldřich Bubeníček. „Pokud nová chemická technologie pomůže k udržení zaměstnanosti a zlepšení životního prostředí, bude kraj takový rozvoj průmyslu podporovat,“ zdůraznil hejtman.

Hlavním tématem dnešního jednání vedení Spolchemie s čínskou společností BLUESTAR byla dohoda o spolupráci na dodávkách technologie pro novou membránovou elektrolýzu. Jedná se o investici za 1,36 miliard korun, přičemž výběrové řízení na výstavbu vyhrála firma Kovoprojekta Brno, která bude plnit funkci generálního dodavatele.

Membránová technologie odstraní používání rtuti při současném způsobu výroby chloru. Ten se používá dále při výrobě surovin pro výrobu epoxidových pryskyřic, které Spolchemie exportuje do celého světa.

Ústecký kraj má uzavřenou dohodu o spolupráci s čínskou provincií Anhui a má zájem o získání investorů do strategické průmyslové zóny Triangle. V této souvislosti byly navázány kontakty s potenciálními investory z Číny a dalších asijských zemí.

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

¨              Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz

CHI
Ředitel úseku pro projekty Spolchemie Alexej Vítek (vlevo) představil hejtmanovi paní Han Yanhua, která je projektovou manažerkou pro dodávku membránové technologie

ch2
Hejtmanovi se představil (uprostřed) pan Jianzhong Kang, generální ředitel BCMC, dceřiné společnosti BLUESTAR, dále Weihong Wan, zástupce generálního ředitele BCMC a Wenjie Guo, asistent projektové manažerky

ch3