Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Ústeckého kraje dostal na památku medaili z Masters Europa Lovosice 2018

 
1
Dne 21. února 2020 předal pořadatel mistrovství Evropy v atletice veteránů Jaroslav Smělý hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi a radní Ústeckého kraje Jitce Sachetové na památku medaili z akce Masters Europa Lovosice 2018. Tímto aktem chtěl poděkovat Ústeckému kraji za finanční podporu.
Tisková zpráva ze dne 24. února 2020
 

 
 

Medaili, kterou obdrželi z rukou Jaroslava Smělého Oldřich Bubeníček a Jitka Sachetová a kterou získávali též jednotliví vítězové závodů, dostanou i ostatní krajští radní. Jaroslav Smělý sdělil, že je pro něj čest a milá povinnost poděkovat kraji za to, že mu poskytl dotace ve výši 80 tisíc korun na tak významnou atletickou akci.

Masters Europa Lovosice jsou mezinárodní atletické závody veteránů, které se konají jednou za dva roky v Lovosicích. K cílové skupině patří soutěžící starší 35 let. V roce 2018 se závodů zúčastnilo 195 atletů z 19 zemí Evropy – Německa, Slovenska, Polska, Česka, Slovinska, Švédska, Norska, Francie, Holandska, Španělska, Portugalska, Lucemburska, Ukrajiny, Ruska, Estonska, Švýcarska, Itálie, Rakouska a Velké Británie. Mezi soutěžícími nechyběli ani osmdesátníci či devadesátníci.

Jaroslav Smělý během návštěvy krajského úřadu také informoval o chystaném letošním ročníku závodů. Dle jeho slov se v současnosti přihlásili atleti z devíti zemí. Očekává se, že počet zúčastněných by mohl překonat minulý ročník. Oproti předešlým ročníkům bude akce rozšířena o závod v chůzi na deset kilometrů na silnici a také půlmaraton. Jaroslav Smělý také vyjádřil přání, aby bylo Masters Europa Lovosice 2020 pozvednuto na úroveň oficiálního mistrovství Evropy.

1
Oldřich Bubeníček (vlevo) a Jitka Sachetová dostali z rukou Jaroslava Smělého na památku medaili z Masters Europa Lovosice 2018

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 24.2.2020 / 24.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém