Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Ústeckého kraje se v souvislosti se šířením koronaviru zúčastnil jednání členů Rady Asociace krajů České republiky a Bezpečnostní rady státu

 
koronavirus
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se dnes zúčastnil jednání členů Rady Asociace krajů České republiky a Bezpečnostní rady státu. Spolu s ostatními přítomnými řešil aktuální situaci v regionu i v celé republice.
Tisková zpráva ze dne 6. března 2020
 

 
 

Po zasedání Rady Asociace krajů České republiky, jehož hlavním tématem byl výskyt koronaviru v České republice, jednali hejtmani krajů s Bezpečnostní radou státu o aktuální situaci. S představiteli vlády se řešil například zákaz vývozu a omezení prodeje respirátorů, který vydalo Ministerstvo zdravotnictví, či vydaná doporučení pro občany, kteří se chystají do Itálie nebo se z ní vrátili.

Hejtman seznámil účastníky jednání s požadavky Ústeckého kraje na zajištění dostatečného počtu respirátorů, ochranných brýlí a plášťů či dalších dezinfekčních prostředků pro členy krajského integrovaného záchranného systému a pro nemocnice. Rovněž zmínil opatření, která Ústecký kraj podnikl na základě rozhodnutí Krizového štábu Ústeckého kraje (informační letáky do prostředků veřejné dopravy, nákup ozónových generátorů pro jejich dezinfekci, zákazy návštěv ve vybraných příspěvkových organizacích kraje a doporučení pro zřizovatele ostatních organizací a spolků).

„Jelikož je Itálie hlavním ohniskem šíření virové infekce Covid-19 v oblasti Evropy, nařídí hlavní hygienička České republiky mimořádným opatřením povinnou čtrnáctidenní domácí karanténu pro všechny, kdo se vracejí z Itálie zpět do Čech,“ uvedl jako jeden z výstupů dnešního jednání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V pondělí 9. března 2020 zasedne Zastupitelstvo Ústeckého kraje, kterého se zúčastní také ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje a na kterém budou zastupitelé v rámci dlouhodobě plánovaného jednání informováni o aktuální situaci a přijatých opatřeních ze strany relevantních subjektů.

Veškeré důležité aktuální informace k této problematice zveřejňuje na svých webových stránkách Státní zdravotní ústav (www.szu.cz), který dále také zřídil informační telefonickou linku, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit. Infolinka je k dispozici 24 hodin denně. Občanům Ústeckého kraje doporučujeme také sledovat webové stránky Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje (http://www.khsusti.cz), která rovněž provozuje celodenní informační linku pro dotazy vztahující se ke koronaviru.

Koronavirus – infolinka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje +420 736 233 176

Související tiskové zprávy Ústeckého kraje naleznete zde: https://www.kr-ustecky.cz/krizove-situace.asp?p1=204715


 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 6.3.2020 / 6.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém