Orientační nabídka


 

Hejtman v Městském divadle v Mostě ocenil osobnosti v oblasti kultury

foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček předal v pondělí 18. prosince v mosteckém divadle celkem pět medailí osobnostem, které se významně aktivně podílejí na kulturním životě v regionu. Po slavnostním předávání si diváci mohli vychutnat melodie České mše vánoční J. J. Ryby.
Tisková zpráva ze dne 20. prosince 2017
 

 
 


Medaile hejtmana je oceněním, kterým hejtman vyjadřuje uznání aktivní činnosti zaměřené na různé oblasti lidského života. Medaile se uděluje zejména těm, kteří svojí prací významně přispěli k rozvoji nebo propagaci kraje, řešení mimořádných situací, úspěšné reprezentaci kraje atd. Medaile hejtmana může být také udělena jako projev úcty, jako pamětní medaile, medaile za odvahu, hrdinství, za zásluhy nebo za další významnou činnost.


Ocenění byli navrženi Výborem pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Ústeckého kraje, vedeného zastupitelem Jaroslavem Dubským.

 

Petr Macek, majitel koncertní umělecké agentury v Mostě, prošel složitou dráhou hudebníka, než se začal věnovat hudbě profesionálně. Studium zakončil v roce 1978 absolutoriem Konzervatoře v Praze ve třídě profesora Zdeňka Bendy, jednoho z koncertních mistrů kontrabasové skupiny České filharmonie. Od roku 1990 je také protagonistou, zakladatelem a kontrabasistou dalších komorních souborů - QUINTETTA CONCERTANTE, FESTIVALOVÝCH SMYČCŮ a FESTIVALOVÉHO ORCHESTRU, tedy těles, která profilují a tvůrčím způsobem utvářejí uměleckou image koncertní agentury Macek Music Management Most, jíž je zároveň majitelem, šéfem, manažerem a producentem.

 

Michal Mašek, klavírista, zázračné dítě, tak se mluvilo v osmdesátých a devadesátých letech o Michalu Maškovi nejen v Ústí nad Labem, odkud pochází, ale brzy i na mezinárodních klavírních soutěžích. Poprvé usedl k tomuto nástroji ve třech letech vlastně náhodou. V 16ti letech natočil jako první Čech slavné Bachovy Goldberg variationen, zvítězil v řadě mezinárodních soutěží, za nahrávku Bachova koncertu s Jiřím Bělohlávkem a Prague Philharmonia získal cenu Talent roku. Spolupracoval dlouhodobě koncertně a v nahrávacích studiích s legendárním houslistou Josefem Sukem, jeho nahrávky Beethovenova „Císařského“ koncertu a Martinů recitálu byly několikrát mezinárodně oceněny. Kvůli nemoci musel na deset let přerušit kariéru.  

 

Antonín Moravec, zpěvák, umělec, pořadatel akcí. Narodil se v roce 1964 v Teplicích. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor tělesná výchova – občanská nauka. Nejprve učil tělocvik, hrál a trénoval fotbal, od roku 1996 hraje v pražském divadle Kalich, kde hraje v muzikálech (Krysař, Rusalka, Hamlet, Touha, Johanka z Arku…), od roku 2010 provozuje při své kavárně v Zahradním domě malé letní festivaly pod širým nebem nazvané Malá Paříž. Pořádá desítky festivalů naráz na třech místech jako jediný v Evropě.

 

Václav Hofmann, jednatel Městského divadla v Mostě, divadelní producent, vystudoval Univerzitu Karlovu, Filosofickou fakultu, kde získal titul PhDr. Od roku 1985 působí v Městském divadle v Mostě, prošel pozicemi ekonomického náměstka a ředitele, do roku 2010 byl jednatelem divadla a zůstává zde společníkem. Byla mu udělena Cena města Mostu v roce 2005 za aktivní a úspěšnou činnost v tanečním sportu a za zviditelnění města Mostu v tanečním sportu.

 

Miloš Formáček, dirigent a ředitel Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. V roce 1988 byl angažován jako dirigent, později šéfdirigent Hudebního divadla v Praze a průběžně hostoval především u význačných českých symfonických orchestrů, se kterými vystupoval doma i v zahraničí (Itálie, Rakousko, Belgie, Švýcarsko, Francie, Německo, Španělsko, Portugalsko, Holandsko aj.). V roce 2005 byl jmenován Prvním hostujícím dirigentem Toronto Philharmonic Orchestra.

 

Ústecký kraj stejně jako v letošním roce podpoří i v roce 2018 vybraná divadelní či hudební tělesa poskytující služby regionální i nadregionálního rozsahu. Dotační program na jejich podporu byl schválen na posledním Zastupitelstvu Ústeckého kraje a je v něm pro žadatele připraveno celkem 7 milionů korun. Více informací http://www.kr-ustecky.cz/kultura-a-pamatkova-pece/ds-99603/p1=204744


foto
Vlevo hejtman Oldřich Bubeníček a oceněný klavírista Michal Mašek.


foto
Mezi oceněnými byl také dirigent a ředitel Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem Miloš Formáček.

foto
Medaili hejtmana v oblasti kultury získal také jednatel mosteckého divadla Václav Hofmann.

foto
Z rukou hejtmana přebral medaili také zpěvák a pořadatel kulturních akcí Antonín Moravec.

foto
Pátým oceněným byl také hudebník Petr Macek.

foto

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 20.12.2017 / 20.12.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies