Orientační nabídka


 

Hejtman vyrazil do Petrohradu a Nového Sedla

001
Petrohrad a Nové Sedlo navštívil včera hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Prohlédl si nejen historickou budovu obecního úřadu v Petrohradě i nově zrekonstruovaný úřad v Novém Sedle, ale i psychiatrickou léčebnu v Petrohradě, která je krajskou příspěvkovou organizací a věznici v Novém Sedle.
Tisková zpráva ze dne 31. července 2015
 

 
 

S historií i současností Petrohradu hejtmana seznámila starostka Jitka Dondová spolu s místostarostou Václavem Špilarem. Při přátelském rozhovoru se probírala například témata, jako jsou možnosti čerpání financí z Fondu Ústeckého kraje či plány na rekonstrukci tamní školy. Starostka informovala hejtmana i o probíhajících jednáních o dostavbě rychlostní komunikace R6. Na závěr setkání dostal hejtman publikaci o zajímavostech z historie obce, jejímž autorem je místostarosta Petrohrad. Do knihy tedy připsal i věnování. Další kroky hejtmana Bubeníčka a starostky Dondové vedly do areálu petrohradské psychiatrické léčebny, která podle slov starostky je jedním z velkých zaměstnavatelů lidí z obce. Spolu s ředitelem léčebny Ladislavem Henlínem si také pochvalovali vzájemné vztahy mezi obcí, zařízením a Ústeckým kraje. Léčebna je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje a tak návštěvu ředitel zařízení provedl celým areálem a seznámil je s každodenním provozem a plány do budoucna. Ředitel pozval hejtmana na každoroční Zahradní slavnosti, které se konají v červnu v prostorách léčebny. Spolu se starostkou obce si poté ředitel pochvaloval současnou četnost autobusových spojení, které zajišťuje Doprava Ústeckého kraje.

 

Druhým místem návštěvy hejtmana bylo Nové Sedlo. Před nově zrekonstruovaným obecním úřadem, který vznikl z bývalé fary, jej vítal starosta Petr Sýkora. Při rekonstrukci pomáhali i odsouzení z tamní věznice. Obec spolupracuje na zaměstnávání vězňů s vedením věznice už několik let, pomáhají hlavně s opravami v obci. Letošním velkým úspěchem Nového Sedla je získání modré stuhy za společenský život v soutěži Vesnice roku. Obec navíc získala v rámci této soutěže i ocenění s názvem Zlatá cihla a to právě za zrekonstruovaný objekt bývalé fary, kde dnes sídlí obecní úřad. Starosta s hejtmanem se poté při rozhovoru bavili o chybějícím daňovém zvýhodnění obcí, na jejichž území leží věznice a o rekonstrukci místního kostela, která probíhá za podpory Ústeckého kraje. Poslední zastávkou byla již zmíněná věznice v Novém Sedle. Hejtmana areálem provázel ředitel Miroslav Špalek spolu se svým zástupcem Robertem Frýdeckým. Většinu prostor si věznice opravuje právě za pomoci odsouzených, ve výrobních halách pak plní zakázky různých firem a podle vedení věznice tak dosahují jedné z největších zaměstnaností ve věznicích u nás.  

01
Přivítání v Petrohradě starostkou Jitkou Dondovou.

02
Místostarosta Václav Špilar provází hejtmana po historické budově obecního úřadu v Petrohradě.

01
Hejtman spolu s ředitelem Psychiatrické léčebny Petrohrad Ladislavem Henlínem při prohlídce terapeutické řezbářské dílny.

04
Dřevěného koníka, kterého vyrobili klienti léčebny nakonec věnoval ředitel hejtmanovi jako dárek na památku.

05
Starosta Nového Sedla Petr Sýkora ukázal hejtmanovi prostory nově opraveného úřadu.

06
Vedení věznice v Novém Sedle hejtmana provedlo po celém areálu zařízení.

06
Zleva zástupce ředitele věznice Robert Frýdecký, hejtman Oldřich Bubeníček a ředitel věznice Miroslav Špalek na zahradě v areálu, o kterou se starají sami vězni a pěstují zde převážně zeleninu pro vlastní kuchyni.

 

 

 
 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2015 / 31.7.2015 | Účinnost od-do: 31.7.2015-31.8.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém