Orientační nabídka


 

Hejtman zhodnotil se starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřím Hencem spolupráci v roce 2018

foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se sešel se starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřím Hencem, který poděkoval za podporu, kterou kraj aktivně, dlouhodobě a systematicky věnuje jednotkám sboru dobrovolných hasičům (JSDH).
 

 
 

Hejtman spolu se starostou bilancovali rok 2018 a zhodnotili letošní spolupráci. Jiří Henc hejtmana seznámil s aktivitami pro nadcházející rok. Vedle tradičních hasičských soutěží jako je Stimax Cup a Tohatsu Cup bude největší hasičskou událostí Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se uskuteční poslední srpnový víkend na fotbalovém stadionu v Ústí nad Labem.

 

„Velmi si vážíme podpory kraje, který systematicky obnovuje vybavení sborů moderní technikou. Za finanční podpory kraje se koná také řada soutěží pro děti, mládež, ale i dospělé. Například letošního ročníku Stimax Cupu se zúčastnilo 413 mladých hasičů,“ řekl krajský starosta Jiří Henc.

 

„Potřebné a obětavé práce hasičů jak profesionálních, tak dobrovolných, kteří mají nezastupitelné místo v životě obcí a měst našeho regionu, si velmi vážím,“ dodal hejtman Oldřich Bubeníček.

 

Pro rok 2019 má Ústecký kraj v rámci dotačního programu na podporu dobrovolných hasičů a ostatních složek IZS připraveno 17 milionů korun. Program bude na svém posledním letošním zasedání schvalovat Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Dále je v návrhu rozpočtu na věcné dary pro jednotky Sborů dobrovolných hasičů obcí vyčleněno 6,3 milionů korun (motorové stříkačky Tohatsu VE 1500 a dýchací přístroje Dräger PSS 4000).

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 10.12.2018 / 10.12.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém