Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman získal čestné uznání za podporu handicapovaných umělců

 
foto
Zakladatel a předseda Ateliéru MarieJan Pavel Ledinský předal hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi čestné uznání za podporu umělecké činnosti handicapovaných umělců. Děčínský Ateliér MarieJan byl otevřen v roce 2009 na základě vzniklého občanského sdružení Postižení postiženým.
 

 
 

„V minulosti nebylo možno si nevšimnout u některých tělesně a mentálně postižených lidí osobitého výtvarného talentu. Problémem u většiny bylo, že se jim nedostávalo dost finančních prostředků, díky kterým by mohli pracovat s kvalitním uměleckým materiálem. Tady mě nahlodávala myšlenka dát těmto lidem opravdovou šanci, a proto jsem se rozhodl jim skutečně pomoci,“ řekl zakladatel ateliéru MarieJan Pavel Ledinský. Díky jeho iniciativě získal atelier od kraje v loňském roce dvěstětisícovou dotaci. Více o ateliéru zde.


„Všichni tito malíři si zaslouží obrovský obdiv, protože i přes svůj handicap dokáží tvořit neskutečná díla, a možná i právě díky svému uměleckému talentu dokáží čelit nelehkému osudu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček, který se před téměř šesti lety zasadil o vznik Poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené. Poradní orgán se schází jednou za čtvrt roku a jsou zde řešeny aktuální potřeby seniorů a zdravotně postižených.

foto
Zakladatel a předseda Ateliéru MarieJan Pavel Ledinský předal hejtmanovi Oldřichovi Bubeníčkovi čestné uznání za podporu umělecké činnosti handicapovaných umělců.

foto

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.2.2018 / 14.2.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém