Orientační nabídka


 

Hejtmanka Jana Vaňhová se ohlíží za uplynulým rokem

1
„V posledních dnech roku se sluší bilancovat, ohlédnout se za vším, co se podařilo i v čem je možné v novém období ještě přidat. Přeji všem, aby jejich rozjímání skončilo optimisticky a s těšením se na nový rok. My ve vedení Ústeckého kraje uděláme co nejvíce proto, aby se v našem regionu všem žilo co nejlépe,“ říká hejtmanka Jana Vaňhová.
 

 
 

Tisková zpráva z 21. prosince 2010

 

Právě končící rok 2010 proběhl ve znamení několika voleb, které významným způsobem ovlivnily a zaměstnaly náš kraj. Po skončení funkčního období úřednické vlády občané rozhodli svými hlasy ve volbách o novém rozložení politického spektra v Poslanecké sněmovně. Vznikla nová vláda. Ústecký kraj absolvoval řadu jednání na klíčových ministerstvech v jejich novém složení. Letos se konaly také volby do zastupitelstev obcí a měst. Dnes již mají téměř všechny radnice v našem kraji vedení a naším úkolem je nalézt s novými starosty společnou cestu v rozvoji Ústeckého kraje.

V uplynulých dvanácti měsících se nám podařilo opět vyvolat zájem zahraničních investorů o průmyslovou zónu Triangle. Do dvou let rozjede svou výrobu v žatecké zóně společnost Solar Turbines, která v rámci globálního koncernu Caterpillar vyrábí průmyslové turbíny. Investor se zavázal vytvořit 450 nových pracovních míst. Očekáváme, že se nabídka pracovních pozic promítne do snížení nezaměstnanosti a zvýšení kupní síly obyvatel. V těchto dnech také dokončujeme jednání s dalšími dvěma potencionálními investory,

Snažíme se také o zvýšení spoluúčasti významných firem na dění v našem kraji. Letos jsme uzavřeli dohody o spolupráci se společnostmi jako je například Agrofert Holding a Spolchemie, které se významným způsobem podílejí na společenském a kulturním životě.

Usilujeme o změnu image Ústeckého kraje, která je do velké míry poznamenána historicky probíhající těžbou hnědého uhlí. Chceme, aby k nám lidé začali jezdit na aktivní dovolenou. Připravujeme vznik dalších destinačních oblastí na stejném principu, jako v současné době funguje České Švýcarsko.

Samozřejmě nastaly i události, které nás všechny překvapily nemile. Nikdy se nejde dopředu připravit na živelné události. Letos nás velká voda postihla hned dvakrát. Ústecký kraj a integrovaný záchranný systém okamžitě zasahovaly v postižených oblastech.  Z povodňové sbírky se nám podařilo nashromáždit a přerozdělit 6,5 milionu korun.

Největší rezervou Ústeckého kraje zůstává nedokončená dálnice D8, jejíž dostavbu záměrně svými žalobami prodlužují ekologičtí aktivisté. Celkové celospolečenské ztráty vyčíslila studie ČVUT na téměř 700 milionů Kč ročně nemluvě o negativním dopadu na životy a zdraví občanů na objízdných trasách. Měření, které si nechal zpracovat Ústecký kraj u Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem, prokázalo, že 2,5 lidé z deseti tisíc jsou ohroženy karcinomem a úmrtnost na takto exponovaných místech může dosahovat vyšší hodnoty o 5–12 procent. Měření přitom probíhalo pouhé dva týdny a za podmínek, kdy byla atmosféra mimořádně účinně vymývána. Proto jsme nechali zpracovat informační leták, který dostanou obyvatelé v nejbližších dnech do schránek, s doporučeními jak se v takových podmínkách chovat a eliminovat dopad na zdraví.

Určitě budeme pokračovat v úspěšných projektech, jakými jsou například motivační programy pro učně a středoškoláky. Podporujeme studenty formou příspěvkům na dojíždění nebo stipendii. Zároveň mohou vysokoškolští studenti získat finanční příspěvek na studium 20 tisíc ročně. Se školstvím souvisí i projekt Atletika pro děti, který odstartoval právě u nás v Ústeckém kraji a ve kterém chceme pokračovat.

Velmi pozitivně hodnotíme také projekt Po stopách praotce Čecha, který má cíl přiblížit národní legendy a pověstí, které se odehrály v Ústeckém kraji.

Letos jsme se několikrát v rámci veřejných anket ptali na názor veřejnosti, ať už se jedná o Akci desetiletí nebo úspěšnou soutěž Dopravce roku Ústeckého kraje. I v příštím roce chceme v tomto projektu pokračovat, ale přichystáme určité inovace. V příštím roce se chceme v novém projektu zaměřit také na eliminaci šíření drog ve školách. Ústecký kraj je připravený poprvé ve své historii vyvinout zákonodárnou iniciativu a předložit Parlamentu ČR návrhy opatření proti rozvoji extremismu.

Vážení občané, přeji vám všem mnoho štěstí a úspěchů v novém roce. Pojďte s námi pracovat na tom, aby Ústecký kraj byl příjemným místem, kde se dobře žije.


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 21.12.2010 / 21.12.2010 | Účinnost do: 31.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém