Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanka jednala o situaci na Trianglu a také s poslanci a senátory z ODS

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
jednání
V pondělí 30. března se na krajském úřadě uskutečnilo pracovní setkání k aktuální situaci a v průmyslové zóně Triangle. Po něm následovalo setkání hejtmanky s poslanci a senátory ODS.
 

 
 

Na pozvání hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové se v pondělí 30. března 2009 uskutečnilo pracovní setkání ředitelů úřadů práce, zástupců hospodářské komory, agentury CzechInvest, odborových svazů a společnosti ČEZ. Za krajskou samopsrávu se jednání kromě hejtmanky Jany Vaňhové zúčastnili také oba náměstci, Pavel Kouda a Arno Fišera. Cílem jednání bylo seznámit přítomné s aktuální situací a předpokládaným vývojem v souvislosti s ukončením působení společnosti Hitachi v průmyslové zóně Triangle, ale rovněž výměna stanovisek a podnětů, jak minimalizovat dopady ekonomické recese na zaměstnanost v Ústeckém kraji. Získané podněty využije Ústecký kraj při jednáních s vládou, příslušnými ministerstvy a dalšími státními orgány. Účastníci se v závěru shodli na prospěšnosti vzájemné výměny názoru a dohodli se na pravidelných setkáních.

 

„Je naší prvořadou prioritou udělat vše pro podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji. Dnešní schůzka přinesla řadu zajímavých a věcných podnětů, kterými se budeme zabývat a budeme usilovat o jejich realizaci při jednání s vládou,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje. Jak doplnila: „Jako příklad mohu uvést náš legitimní požadavek využít vrácené investiční pobídky od společnosti Hitachi k podpoře zaměstnanosti v našem kraji.“

 

Jana Vaňhová bude usilovat o zachování systému investičních pobídek. V této souvislosti zazněl požadavek rozšířit tuto možnost i na české investory, kteří jsou v současné době znevýhodněni. Rovněž bude potřeba podniky, které utlumují výrobu, blíže informovat o možnostech využití různých dotačních programů, jako jsou například programy „Vzdělávejte se“ a „Restart“. Zástupci společnosti ČEZ představili projekt, který propuštěným zaměstnancům umožňuje odpustit platbu tří zálohových faktur na elektrickou energii.

 

Po setkání k problematice strategické zóny Triangle proběhla další ze schůzek hejtmanky s poslanci a senátory Ústeckého kraje. Tentokrát se Jana Vaňhová sešla s členy parlamentu za Občanskou demokratickou stranu. Jaroslav Kubera, Jiří Polanský, Vladimír Šoltys a Aleš Řebíček hovořili s Janou Vaňhovou a náměstkem Arnem Fišerou především o nutnosti dokončení důležitých dopravních staveb v kraji, jakými jsou Západní most v Litoměřicích, dálnice D8 nebo komunikace I/7 či I/30. Hejtmanka požádala politiky o pomoc při prosazování uvolnění prostředků na dostavbu protipovodňových opatření na Labi i při záchraně onkologického centra v Chomutově. Účastníci setkání se domluvili, že v polovině dubna uspořádá hejtmanka kraje setkání s poslanci kraje napříč politickým spektrem. „V dnešní době, kdy se kraj potýká s dopady krize, je třeba zapomenout na vzájemné animozity,“ řekla na závěr Jana Vaňhová.

 

Jednání k Hitachi
Jednání k situaci na zóně Triangle.

 

Diskuse s poslanci
Jana Vaňhová a Arno Fišera jednají s členy parlamentu. Zleva: poslanec Jiří Polanský, hejtmanka Jana Vaňhová, kancléř Aleš Konopásek, náměstek Arno Fišera, poslanec Aleš Řebíček, poslanec Vladimír Šoltys a senátor Jaroslav Kubera.

 

S parlamentáři

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Veronika Kindlová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2009 / 31.3.2009 | Zveřejnit od-do: 30.3.2009-31.3.2009

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém