Orientační nabídka


 

Hejtmanka ocenila práci krajských vojáků i hasičů

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
přivítání
Krajské vojenské velitelství v Ústí nad Labem a krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, rovněž sídlící v krajském městě, navštívila 19. února 2009 hejtmanka Ústeckého kraje. Přivítali ji plk. Miroslav Slivka, ředitel KVV Armády České republiky a plk. Jaroslav Novotný, ředitel krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 20. 2. 2009

 

Krajské vojenské velitelství v Ústí nad Labem a krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, rovněž sídlící v krajském městě, navštívila 19. února 2009 hejtmanka Ústeckého kraje. Přivítali ji plk. Miroslav Slivka, ředitel KVV Armády České republiky a plk. Jaroslav  Novotný, ředitel krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru, kteří s dalšími členy, včetně hejtmanky, tvoří Bezpečnostní radu Ústeckého kraje.

 

Ředitel Krajského vojenského velitelství uvítal zájem hejtmanky o činnost jedné ze složek Integrovaného záchranného systému v kraji a seznámil jí s aktivitami armády v našem regionu. Jak vysvětlil, Krajské vojenské velitelství se v oblasti přípravy na krizové situace podílí na zajišťování potřeb Bezpečnostní rady kraje a v dobách reálného ohrožení majetku a zdraví obyvatel i na činnosti krajského krizového štábu. Armáda má pro krizové události vyčleněnu techniku i personál. Vojáci i členové aktivních záloh v minulosti v Ústeckém kraji pomáhali zejména při povodních, při likvidování následků sněhových kalamit v Krušných horách byla nasazena technika a obsluha, vyslaná 152. Ženijním praporem z Rakovníka. Hejtmanka vojákům nabídla možnost zprostředkování přeshraniční spolupráce a velmi se zajímala o náborovou činnost. „Potěšilo mne, že u armády mají stále otevřeny dveře profesionálové z různých oborů. V současné době, kdy v celé zemi pociťujeme důsledky hospodářské krize, představuje možnost zaměstnání u armády solidní existenční jistotu,“ konstatovala.

 

V sídle krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru seznámili ředitel sboru plk. Jaroslav  Novotný a velitelka operačního střediska Alena Ondrušová hejtmanku se základními činnostmi krajských hasičů. V diskusi se pak zabývali podmínkami pro financování školení velitelů jednotek sborů dobrovolných hasičů, kteří v letošním roce musí nově projít školením v délce 32 hodin. „Náklady na školení nesou obce a ty budou v letošním roce vyšší. S krajskými hasiči ale společně připravíme podklad pro vyplácení příspěvku, kterým by kraj mohl malým obcím s náklady na tato školení pomoci,“ uvedla představitelka kraje.

 

Součástí návštěvy Jany Vaňhové u krajských hasičů bylo také představení činnosti operačního střediska, dostupného na telefonních číslech 150 nebo 112. Obyvatelům Ústeckého kraje slouží moderní pracoviště, přijímající v několika jazycích hlášení o požárech, dopravních nehodách nebo o situacích spojených s ohrožením zdraví. Operátoři jsou schopni elektronickou cestou okamžitě kontaktovat další účastníky krajského Integrovaného záchranného systému, tedy Policii České republiky nebo Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje.

 

Připravil František Janačík

oddělení tiskových informací

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 788, janacik.f@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

Jana Vaňhová a Miroslav Slivka
Ředitel KVV Armády ČR MIroslav Slivka se s hejtmankou srdečně rozloučil

Jana Vaňhová s vojáky

V operačním středisku HZS Ústeckého kraje
"Operátoři HZS Ústeckého kraje, přijímající hovory na lince 112 se domluví v několika světových jazycích," vysvětlovala Janě Vaňhové velitelka operačního střediska Alena Ondrušová.

ok
Systém umožňující záchranářům okamžitou reakci na krizové situace objasňuje prap. Miroslav Jaroš, operační technik

Výjezdové stanoviště krajských hasičů v Ústí nad Labem - Všebořicích
Výjezdové stanoviště krajských hasičů v Ústí nad Labem - Všebořicích

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 20.2.2009 / 20.2.2009 | Zveřejnit od-do: 20.2.2009-20.3.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies