Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanka se zúčastnila dalšího zasedání v Bruselu

 
001
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová měla v uplynulých dnech na programu další plenární zasedání Výboru regionů v Bruselu, kde se schvalovala stanoviska k předložení Evropské komisi. Týkala se legislativních návrhů v oblastech školství, zahraniční spolupráce EU, hospodářské a finanční politiky.
Tisková zpráva z 3. 12. 2010
 

 
 

Ze společného jednání byly nejzásadnější Akční plán EU pro energetiku v období 2011 – 2020 a  sdělení Evropské komise týkající se Mezinárodní politiky v oblasti klimatu po kodaňské konferenci a Politiky soudržnosti: Strategická zpráva 2010 o provádění programů na období 2007 - 2013.

 

Těsně před zasedáním Výboru regionů se ještě sešla česká národní delegace, aby zvolila  nové předsednictvo, protože Pavel Bém jako dosud úřadující předseda české delegace přišel o svůj mandát primátora. Novým předsedou delegace se stal liberecký hejtman Stanislav Eichler, jeho místopředsedou pak krajský plzeňský zastupitel Petr Osvald. Jana Vaňhová se stala v předsednictvu Výboru regionů náhradnicí za Romana Línka, náměstka hejtmana Pardubického kraje.

 

Po plenárním zasedání se členové české národní delegace ve Výboru regionů zúčastnili slavnostního otevření Stálého zastoupení Moravskoslezského kraje při EU, který v Bruselu otevřel jako poslední z českých krajů svou kancelář.

 

Výbor regionů je poradním orgánem EU složeným z  344 představitelů evropských regionálních a místních úřadů. Českou republiku v něm reprezentuje 12 zástupců, které nominovaly Asociace krajů ČR a Svaz měst a obcí. Mezi vybranými zástupci je také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Cílem výboru je zapojit orgány místní a regionální samosprávy do rozhodovacího procesu v EU a informovat je o politikách unie. Evropský parlament a Rada jsou povinny konzultovat Výbor v oblastech týkajících se regionů a měst.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

Foto: Markéta Pokorná

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 3.12.2010 / 3.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém