Orientační nabídka


 

Hejtmanka Vaňhová jednala s poslancem Paroubkem o poplatcích a Trianglu

1
Poslanec za Ústecký kraj Jiří Paroubek navštívil v rámci svých poslaneckých dní sídlo Krajského úřadu Ústeckého kraje, aby s politickými představiteli prodiskutoval zásadní témata, která kraj v tuto chvíli řeší.
 

 
 

Tisková zpráva z 12. ledna 2010

 

Poslanec za Ústecký kraj Jiří Paroubek navštívil v rámci svých poslaneckých dní sídlo Krajského úřadu Ústeckého kraje, aby s politickými představiteli prodiskutoval zásadní témata, která kraj v tuto chvíli řeší.

Jednání s hejtmankou Janou Vaňhovou, jejími náměstky Koudou a Fišerou a radním Petrem Bendou se týkalo především systému proplácení poplatků ve zdravotnictví. Hejtmanka Vaňhová řekla, že touto problematikou se bude zabývat Asociace krajů na svém jednání 14. a 15. ledna a kraj potom rozhodne na mimořádném, případně řádném zastupitelstvu v lednu či únoru. Poslanec Paroubek dodal: „Prioritou je v každém případě plošné zrušení poplatků. To bude úkolem nové sněmovny po květnových volbách. V tuto chvíli chceme alespoň dosáhnout kompromisu a zrušit poplatek za položku na receptu, který je velkou zátěží.“

Dalším tématek Ústeckého kraje je budoucnost strategické průmyslové zóny Triangle. „Jeden z investorů – IPS Alpha – propustil 200 zaměstnanců. Zaměstnanci dostali pětiměsíční odstupné a budou přednostně osloveni, pokud bude firma zvyšovat výrobu. Dnes jsem písemně požádala o schůzku ministra průmyslu a obchodu a ministra práce a sociálních věcí. Zaměstnanost v regionu a využití zóny je pro náš kraj prioritou,“ upřesnila hejtmanka Vaňhová.

Na závěr si poslanec Paroubek neodpustil kritiku poslance Dimitrova za jeho vystupování v rozporu s programem sociální demokracie. „Naším cílem je šetřit na výdajích státu, nešetřit na lidech,“ dodal Paroubek.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Hejtmanka Vaňhová, poslanec Paroubek a radní Benda na tiskové konferenci

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 12.1.2010 / 12.1.2010 | Účinnost do: 31.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém