Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanka vyzvala ministry k vyřešení situace okolo nového úseku D8

 
v
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová vyzvala dopisem ministra dopravy Pavla Dobeše a ministra vnitra Jana Kubiceho ke společné schůzce s cílem domluvit postup pro co nejrychlejší zprovoznění dokončeného úseku dálnice D8 mezi Lovosicemi a Bílinkou. Tento úsek měl být původně otevřen ve středu 21. prosince 2011, ale vzhledem k procesním pochybením hrozí odložení termínu o několik měsíců.
 

 
 

„Nyní již nemá smysl hledat viníka této situace, ale naopak co nejrychlejší řešení, které povede k otevření nové části dálnice D8 pro motoristy,“ uvedla hejtmanka. Jak dále doplnila: „Dálnice D8 se stala černou můrou pro občany Ústeckého kraje. Když dokončení dálnice přestaly konečně blokovat ekologické organizace, nahradí je administrativní pochybení. Tohle se nám bude zahraničním investorům těžko vysvětlovat. Věřím, že se ministrům podaří nalézt rychlé řešení.“

 

Kvůli neshodám Ředitelství silnic a dálnic s Hasičským záchranným sborem se otevření už hotové zhruba čtyřkilometrové části mezi Lovosicemi a obcí Bílinka může prodloužit. Spor se točí kolem mostu u Vchynic.

 

Připravilo odd. tiskových informací

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.12.2011 / 16.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém