Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanka vyzývá poslance a senátory – změňte volební zákon

 
1
Rada Ústeckého kraje dnes projednala návrh výzvy poslancům a senátorům Parlamentu České republiky ke změnám volebních zákonů a doporučuje zastupitelstvu ji schválit.
 

 
 

Tisková zpráva z 20. prosince 2010

V souvislosti s volbami do zastupitelstev měst a obcí, konaných ve dnech 15. a 16. října 2010, bylo v Ústeckém kraji podáno 26 návrhů na neplatnost voleb, hlasování či volby kandidáta. Proto vedení Ústeckého kraje navrhuje změny stávající legislativy zejména v oblasti kupování voličských hlasů, přihlašování většího počtu osob v obci těsně před datem voleb a jednoinstančního soudního rozhodování o volebních návrzích (napadení průběhu voleb).

„V současné době probíhá příprava volebního zákoníku, který by stanovil pravidla veškerých voleb. Je třeba, aby Ústecký kraj, kde bylo podáno mnoho volebních návrhů, na stávající situaci reagoval. Pokud bude docházet k prodlevám, budeme svou výzvu opakovat,“ dodala hejtmanka Jana Vaňhová.

Výzva poslancům a senátorům Parlamentu České republiky ke změnám volebních zákonů bude zaslána předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, předsedovi Senátu Parlamentu České republiky a na vědomí všem předsedům poslaneckých a senátních klubů Parlamentu České republiky.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 20.12.2010 / 20.12.2010 | Účinnost do: 31.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém