Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanka žádá policejního prezidenta o stanovisko k situaci na policejních služebnách v Ústeckém kraji

 
logo ÚK
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová požádala dnes dopisem policejního prezidenta Martina Červíčka o stanovisko Policie ČR, a to jak k situaci na obvodních odděleních především v souvislosti se zachováním počtu tabulkových míst i aktuálního počtu sloužících policistů, tak i vzniku stálé pořádkové jednotky a jejím personálním naplňování. Na konferenci Unie bezpečnostních složek, která se uskutečnila minulý týden ve Šluknově, totiž zazněly znepokojivé informace o personálním oslabování obvodních oddělení Policie ČR v Ústeckém kraji na úkor v letošním roce vytvořené stálé pořádkové jednotky.
 

 
 

„Podle Bezpečnostní analýzy patří Ústeckému kraji v počtu trestných činů na 10 tisíc obyvatel druhá příčka hned za Prahou. Považuji proto jakékoli početní oslabení policistů v našem kraji z bezpečnostního hlediska za mimořádně rizikové, které může vést k dalšímu nárůstu počtu trestných činů. Je spíše potřeba hledat cesty, jak obvodní oddělení Policie ČR personálně posilovat,“ uvedla Jana Vaňhová.

Podle informací, které zazněly na konferenci Unie bezpečnostních složek, se v současné době zcela zastavil jak nábor do stálé pořádkové jednotky, která má z cílových 170 policistů zatím pouze 90, tak i na obvodní oddělení. Tuto informaci považuje Ústecký kraj za velice znepokojující, a to i s přehlédnutím ke skutečnosti, že z obvodních oddělení odchází zkušení policisté s dlouholetou praxí.

Podle osobního ujištění bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho neměla být vznikem stálé pořádkové jednotky v Ústeckém kraji ohrožena akceschopnost obvodních oddělení. V případě odchodů policistů ze služeben do pořádkové jednotky měla být uvolněná místa v co nejkratší možné lhůtě obsazena novými policisty.

Připravil: OTI
 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 10.10.2012 / 10.10.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém