Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanský den ve třech mikroregionech

 
1
Tři mikroregiony a svazky obcí za jeden den navštívil v rámci tzv. hejtmanského dne hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na Podbořansku, Radonicku a Nechranicku probral se starosty především zdravotnictví, školství, dotace pro obce a dopravu. Starostové ocenili, že se hejtman osobně zajímá i o okrajové části kraje.
Tisková zpráva ze dne 16. dubna 2014
 

 
 

Na prvním setkání v Podbořanech připomněl hejtman Bubeníček loňské povodně a poděkování záchranářům, kterého se také osobně účastnil. Dále informoval přítomné starosty o chystaných změnách v krajském systému dopravní obslužnosti od roku 2015 a o plánované systematické podpoře regionálních železničních tratích s turistickým potenciálem. „Brzy bude hotová studie, která nám určí konkrétní tratě, na kterých by se vyplatilo tento turistický provoz objednat, protože mají zajímavé okolí nebo lze cesty spojit s atraktivním programem, který by přilákal turisty. Máme představu, že kraj by zajistil provoz vlaků a obce ve spolupráci s destinačními agenturami by připravily nabídku akcí pro cestující,“ upřesnil krajskou vizi hejtman Bubeníček.

V Podbořanech se hovořilo také o dostavbě rychlostní silnice R6, jejíž stavba za Lubencem je v běhu, a výkupu pozemků pro plánovaný obchvat Podbořan. Ve Vilémově, kde se sešli najednou představitelé mikroregionů Radonicko i Nechranicko, měla největší ohlas u starostů právě podpora železničních tratí, protože města a obce se starají o oblíbenou Doupovskou dráhu a systematická podpora kraje by jim ulehčila práci.

Hejtmana doprovázeli i zástupci krajského úřadu – Jindřich Šimák, vedoucí odboru majetku, Jindřich Franěk, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství, a Jaroslava Kuszniruková, vedoucí odboru strategie, přípravy a realizace projektů. Ta představila starostům dotační titul Ministerstva pro místní rozvoj, který je určen právě pro obce a podnikatele a umožní jim vytvořit nová dotovaná pracovní místa. Obce si tak mohou zřídit třeba obecní policii, rozšířit mateřskou školu apod.

V letošním roce se při osobních setkání se starosty hejtman Oldřich Bubeníček zaměřuje především na menší oblasti a jednání v užším kruhu, která umožní probrat lokální témata.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Přivítání od starosty Podbořan p. Reindla

2
Část starostů z Podbořanska

3
Jednání zahájil předseda svazku obcí, starosta Kryr p. Brda

4
Ve Vilémově dostal hejtman balíček regionálních potravin, např. i račetickou cibuli

5
Každá z přítomných žen dostala při přivítání od hejtmana květinu

6
Jednání ve Vilémově

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 16.4.2014 / 16.4.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém