Orientační nabídka


 

Hejtmanův pohár byl předán do rukou nejlepších

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Ocenění výhercům druhého ročníku soutěže o Hejtmanův pohár předala v pondělí v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. Vítězem se stali žáci Gymnázia a Střední odborné škola, Klášterec nad Ohří, na druhém místě skončila Základní škola Aloise Klára Úštěk a pomyslné bronzové příčky dosáhli sportovci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy, Duchcov. Soutěž je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností, kde si žáci prověřují sportovní všestrannost. Hodnocení je řešeno bodovým systémem, největší šanci na výhru pak má nejaktivnější škola.
Tisková zpráva 13. září 2016
 

 
 

„V Ústeckém kraji má sport velmi dobrou pozici ve všech svých odvětvích i věkových kategoriích. Do sportování se zapojují již mateřské školky v programu Den dětí na startu, v rámci starších dětí máme projekt Atletika pro děti, výraznou podporu kraje věnujeme Labe aréně v Račicích, kde vzniká národní olympijské centrum vodních sportů,“ vyjmenovala při svém úvodním projevu Jana Vaňhová jen část sportovních aktivit v regionu, které probíhají s finanční podporou Ústeckého kraje. Zmínila rovněž úspěšnou celostátní zimní olympiádu dětí a mládeže organizovanou v severočeském regionu.

Poděkování především pedagogům za aktivní práci vyslovil výkonný ředitel pořádající Asociace amatérských sportů ČR Jakub Molnár. „Prvotním cílem projektu není vítězství, chceme, aby žáky sportování hlavně bavilo,“ vysvětlil. Jak upřesnil, do druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár se v Ústeckém kraji zapojilo 29 škol s celkovým počtem 7 753 žáků. „Naší snahou je, aby v příštím roce žily sportem celé školy,“ dodal Jakub Molnár.     

Hejtmanův pohár je soutěž pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií, která oslovuje žáky od 1. do 9. třídy. Soutěží se ve 14 krajích o 14 pohárů a finanční odměnu 10 tisíc korun pro každou vítěznou školu v kraji. Prémiový ročník odstartoval ve 2. pololetí školního roku 2015. A kam poputují letošní výhry v Ústeckém kraji? „Peníze budeme samozřejmě investovat zpět do sportovních aktivit,“ potvrdily nám pedagožky ze všech tří oceněných školských zařízení. 

web
Vítězná škola z Klášterce nad Ohří

web
 Náměstkyně Jana Vaňhová a výkonný ředitel Jakub Molnár předávají cenu vítězům

web
Stříbrní žáci s pedagožkami ze ZŠ Aloise Klára Úštěk

web
Zástupkyně ZŠ Úštěk při přebírání cen

web
Bronzoví sportovci z Duchcova

web
Náměstkyně při předávání ceny za třetí místo

web
Poděkování za účast v soutěži patří především pedagogům škol

web
Společná fotografie vítězů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2016 / 13.9.2016 | Zveřejnit od-do: 13.9.2016-13.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém