Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Strategie rozvoje cestovního ruchu

 
foto
Český porcelán, akciová společnost Dubí připravil za finanční podpory Ústeckého kraje ojedinělý projekt Porcelánové stezky, který spojuje turisticky zajímavá místa Teplicka, jejichž společným jmenovatelem je porcelán.
 

 
 

Pro turistický projekt Porcelánové stezky můžete v kategorii Po česku za tradicemi hlasovat na webové stránce www.destinacze2015.cz od 1. 9. do 31. 10. 2015. 

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na letošním Fóru cestovního ruchu v Plzni dne 12. 11. 2015.

Společnost Český porcelán, a. s. již 150 let vyrábí křehkou bělostnou krásu s modrou krví nazývanou cibulák, o který je dodnes zájem po celém světě. Nahlédnutí pod pokličku výroby porcelánu a podglazurové dekorace je fantastickým zážitkem, který si společnost nemohla nechat jen pro sebe, a tak s hrdostí sobě vlastní nabízí exkurzi s plnohodnotným odborným výkladem zaměřeným na historické a technologické souvislosti spojené s výrobou porcelánu v Dubí. Návštěvníci zde poznají nejen jeho výrobu a lidi, kteří ji zajišťují, ale i město Dubí a nejzajímavější památky v jeho okolí, jako např. závod v Duchcově - manufaktura Royal Dux se zabývá již řadu let ruční výrobou figurálního a ozdobného porcelánu a ve svém oboru je špičkou nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí.


Součástí exkurzí je návštěva Domu porcelánu s modrou krví, tzv. „Modrodomu“, který ukrývá expozici věnovanou historii výroby porcelánu napříč dnes již zaniklými, ale i stále fungujícími porcelánkami v oblasti pod Krušnými horami.


Objevte, jak vzniká krása, kterou stroje nevytvoří, a jak vypadá úcta k tradici a ruční práci!


www.cesky.porcelan.cz/cs/profil-spolecnosti/porcelanove-stezky

Zdroj: CzechTourism

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 8.9.2015 / 8.9.2015 | Účinnost od-do: 8.9.2015-8.10.2015

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém