Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hlasujte v soutěži „Krušnohorská NEJ“

 
Krušnohorská NEJ
Do konce srpna hlasujte pro novinku v oblasti turismu a cestování v Krušných horách. Svůj hlas můžete dát na webových stránkách www.krusnehory.eu „Krušnohorská NEJ“ nebo na FB Krušné hory – volný čas a turistika.
Tisková zpráva ze dne 19. dubna 2021
 

 
 

Soutěž je pořádána ve spolupráci Destinační agentury Krušné hory a sdružení SPO-NA. Akce probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.

Nominované novinky:

1. Mostecké jezero
Jezero Most představuje rozsáhlou hydrickou rekultivaci zajišťovanou státním podnikem Palivový kombinát Ústí v rámci revitalizace území dotčeného těžební činností. Rekultivace celého území je od počátku koncipována tak, aby toto území mohlo být v budoucnu využíváno pro příměstskou rekreaci.

2. Zipline dráha Klíny
Unikátní zipline v ČR. 2,2 km dlouhá lehce adrenalinová jízda po ocelovém laně přes Šumenské údolí ve výšce až 150 metrů nad zemí a rychlostí až 75 km/hod.

3. Autobusová linka 421303
Pernink – Abertamy – Loučná – Boží Dar – Jáchymov – Ostrov – Krásný Les – Klášterec n./O. - Kadaň – Chomutov – Louny – Praha. Společnost Eduard Krása – Krásabus. Malá rodinná firma z Prahy otevřela v říjnu 2020 pravidelnou linku z Prahy do Krušných Hor.

4. Krušnohorský lidový dům v Lesné
Projekt „Aktivní prožití společných ději a tradic v Krušných horách“. Cílem projektu je zatraktivnění destinace východní části Krušných hor posílením kulturně-historického potenciálu obou projektových partnerů a rozšíření nabídky v cestovním ruchu na obou stranách hranice.

5. Sportovní areál "Jumpark Matylda"
V areálu Matylda na okraji Mostu byl v minulém roce vystaven – sportovním spolkem „Klub freestylového lyžování Most z. s.“ - sportovní areál „Jumpark Matylda“, zejména pro akrobatické lyžaře, snowboardisty. Jedná se o výjimečnou stavbu i v rámci Evropy.

6. Návraty vypůjčené krajiny
Oblastní muzeum a galerie v Mostě, příspěvková organizace Ústeckého kraje vydalo v září 2020 novou knihu, vztahující se k rekultivacím po těžbě uhlí a proměně hornické krajiny v regionu.

7. Památné stromy Ústeckého kraje
Je první komplexní zpracování tématu zvlášť významných stromů v regionu. Publikace přibližuje život památných stromů, jejich ohrožení, problematiku ochrany i jejich budoucnost na území Ústeckého kraje. Uvedeny jsou informace o přibližně třetině ze 420 chráněných památných stromů, jejich skupin a stromořadí v tomto regionu. Popsány jsou také některé mimořádné dosud nechráněné či již zaniklé památné stromy. Autorem knihy je botanik a dendrolog Vít Joza, kurátor botanické sbírky Oblastního muzea a galerie v Mostě. Stejnojmenná výstava Víta Jozy „Památné stromy Ústeckého kraje“ probíhá v Oblastním muzeu a galerii v Mostě od listopadu 2020 a bude prodloužena do konce roku 2021.

8. Oslavy výročí 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku
V roce 2020 si náš region připomněl významné výročí 150 let od příjezdu prvního vlaku do Mostu a Chomutova. Vznik železniční sítě výrazně podpořil rozvoj hornictví a průmyslu pod Krušnými horami. Ve své době železniční doprava byla nejefektivnějším a nejvyužívanějším dopravním prostředkem. V rámci oslav zatím proběhly výstavy, přednáška, muzejní noc a zvláštní jízda parním vlakem.


01
 
 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 19.4.2021 / 19.4.2021 | Zveřejnit od: 19.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém