Orientační nabídka


 

Hlavní město Ústeckého kraje hostí v sobotu Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2016

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
V plném proudu jsou v Ústí nad Labem poslední přípravy na šestý ročník půlmaratonového běhu, který startuje v sobotu 17. září přesně v 15 hodin na Mírovém náměstí. Spolu s ním zahajuje také štafetový 2Run běh. Oběma budou předcházet Český pohár v handbike se startem ve 12 hodin a ve 13.30 hodin pak začíná oblíbený rodinný běh. „Vyprodáno na všechny závody bylo již tři týdny před startem, na který se letos celkově postaví přes šest tisíc běžeckých nadšenců,“ říká se entuziasmem jemu vlastním šéf organizátorů Carlo Capalbo.
Tisková zpráva ze dne 16. září 2016
 

 
 

„Z hlediska sportu patří půlmaraton v Ústí nad Labem mezi nejdůležitější akce regionu, které k nám přivádějí turisty z domova i ze zahraničí. V rámci kraje jej považujeme za tak stěžejní, že jsme jej zařadili do našeho prestižního programu Rodinné stříbro,“ řekl na předzávodní tiskové konferenci první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák, který předal elitním sportovcům také triko s emblémem programu Rodinné stříbro (http://www.kr-ustecky.cz/rodinnestribrokraje.asp). Připravenost města na běžecký svátek potvrdila i primátorka Věra Nechybová součinností všech složek integrovaného záchranného systému. „Věřím, že město opět získá zlatou známku,“ dodala krátce před tím, než převzala z rukou organizátorů svůj startovní dres a číslo pro účast v dm rodinném běhu.

Jak řekl koordinátor závodu Tomáš Mirovský, půlmaraton v Ústí nad Labem má hned několik jedinečností. „Díky tomu, že se v rámci půlmaratonských běhů v České republice jedná o jedinou trať bez jediné dlažební kostky, může zde také jako v jediném městě jet závod handbiků,“ připomněl třetí z připravovaných závodů Český pohár v handbike, který se jede pod hlavičkou ústecké chemičky. Tou stejně jako v minulých letech povede trasa celého závodu. „Pokud to běžci stihnou, mohou si prohlédnout nejen industriální architekturu, ale také provoz nově budované elektrolýzy,“ dodal tiskový mluvčí Spolchemie Jan Charvát.

Na rekord trati budou stejně jako v minulých letech útočit profesionální běžci z Keni i z tuzemska. Svorně se však na tiskové konferenci shodli, že rozhodujícím faktorem bude počasí. „Věřím, že se nám tady podaří zaběhnout český rekord,“ přislíbil domácí Milan Kocourek.

web
První náměstek hejtmana Stanislav Rybák předal sportovcům triko s emblémem Rodinné stříbro

web
Stejné triko obdržel od hejtmana Oldřich Bubeníčka také šéf organizátorů Carlo Capalbo ...

web
... při své čtvrteční návštěvě Krajského úřadu Ústeckého kraje

 

web
Elitní běžci s vedoucími představiteli organizátora, města i kraje

web
Primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová obdržela od organizátorů triko a startovní číslo

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2016 / 16.9.2016 | Zveřejnit od-do: 16.9.2016-17.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém