Orientační nabídka


 

Hraniční přechod v Dubí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Odpověď pro Právo (Monika Doulíková)
 

 
 

Odpověď pro Moniku Doulíkovou (Právo)

Ze dne 21. 10. 2003

 

Otázka:

Včera jsme se pídila po tom, kdo zaslal dopis do Dubí, že se uvažuje o možnosti znovuotevření starého hraničního přechodu na Cínovci, a to i pro nákladní vozy do 3,5 tuny. Mluvčí celníků Leysek o tom nic nevěděl a nic takového v plánu prý zatím nemají, dneska Směr píše, že o tom uvažuje Odbor dopravy Krajského úřadu. Můžete mi k tomu prosím zaslat vyjádření, -jestli to je pravda, pokud ano od kdy by se měl přechod znovu otevřít a proč i pro nákladní dopravu? Popřípadě jaká je součinnost kraje s celníky co se otevírání přechodů týče?

 

Odpověď:

Krajský úřad Ústeckého kraje není příslušným orgánem ke změně charakteru hraničních přechodů. V případě jakýchkoliv změn u silničních, vodních, železničních a leteckých hraničních přechodů předchází usnesení vlády ČR a ve většině případů je to záležitostí ministra financí, ministra vnitra a ministra dopravy, kteří připravují podklady pro uzavření Smlouvy mezi ČR/SRN.

V uplynulém přibližně ročním časovém období odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje zajišťoval podkladové materiály pro smluvní vztah týkající se silničních spojení, která budou v Ústeckému kraji po vstupu do EU (konkrétně po podpisu Schengenské dohody v letech cca 2007-2010) otevřena pro silniční motorová vozidla.

Z tohoto důvodu  odbor kontaktoval již v loňském roce příhraniční obce a zjišťoval jak písemně, tak i provedením místního šetření mj. zájem místní samosprávy na otevření přeshraničního silničního spojení, současný stavebně–technickým stav na straně ČR i SRN, požadavky na nosnost vozidel a finanční náročnost obnovy.  Materiál byl dokončen a předložen dne 15. října 2003 Radě Ústeckého kraje a současně je na programu Zastupitelstva Ústeckého kraje dne 29. října 2003.

Městský úřad Dubí ale Krajskému úřadu zaslal nový požadavek budoucího využití  přechodu Cínovec  - Zinnwald pro pěší, cyklisty, motocykly, osobní automobily a linkové autobusy dne 13. října 2003, tedy po termínu, a zatím není v celkovém materiálu zahrnut.

Vydala: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 22.10.2003 / 22.10.2003 | Zveřejnit od-do: 22.10.2003-22.11.2003
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém