Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Informace k cestám do zahraničí po ukončení nouzového stavu

 
logo
Dnem 17. května 2020 skončil v České republice nouzový stav, Ministerstvo zahraničních věcí však i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době zavedena většinou zemí, jakož i s ohledem na výrazné komplikace v mezinárodní dopravě.
Tisková zpráva ze dne 20. května 2020
 

 
 

Informace o podmínkách ke vstupu do jednotlivých zemí jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů České republiky a naleznete je také v Rozcestníku informací k cestování do zahraničí. Před případnou cestou do zahraničí doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně Ministerstvo zahraničních věcí důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Podmínky pro vstup na území České republiky a karanténní opatření související s epidemií koronaviru jsou od 18. května 2020 upraveny ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR. Osoby vstupující na území České republiky mají i nadále kromě stanovených výjimek povinnost předložit při vstupu potvrzení o negativním RT-PCR testu na COVID 19 ne starší než 4 dny, nebo nahlásit svůj vstup krajské hygienické stanici, která rozhodne o karanténním opatření. Místně příslušné krajské hygienické stanici lze do 72 hodin od vstupu na území také předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu absolvovaném v České republice.

Více o podmínkách vstupu do České republiky naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR. O stávajících opatřeních se také dozvíte v článku Otázky a odpovědi k vyhlášení nouzového stavu Ministerstva zahraničních věcí.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.5.2020 / 20.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém