Orientační nabídka


 

Integrovaná doprava v kraji se ode dneška rozšiřuje

d
Ode dneška, 1. července 2016, se rozšiřuje integrovaná doprava v Ústeckém kraji o města Děčín a Bílinu. Lidé zatím mohli jezdit na jedu jízdenku zelenými autobusy, vlaky Českých drah i městskou hromadnou dopravou v Ústí nad Labem a Teplicích. Integrovaná doprava funguje v Ústeckém kraji už rok a půl. Lidé díky jedné jízdence v integrované dopravě ušetří.
 

 
 

Po obyvatelích Ústí nad Labem a Teplic má veřejnost od 1. července nově možnost cestovat na jednu jízdenku také v Děčíně a Bílině. Když si zakoupí lístek v Děčíně nebo v Bílině, budou moci cestovat na jednu jízdenku, přestupovat do jiných autobusů, nebo cestovat vlakem, a nebudou muset kupovat další jízdenku

Rozšíření integrované dopravy o další místa je teď otázkou jednání mezi krajem a konkrétními městy. Nejdále je příprava na Chomutovsku.

„Určitě jsou to města obsluhovaná Dopravním podnikem Chomutova a Jirkova, tedy Chomutov a Jirkov, a následně i Spořice, Droužkovice,“  vyjmenovává pravděpodobná další integrovaná místa krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Brzy by se mohly připojit i Litoměřice nebo Klášterec nad Ohří.

Lidem v Ústeckém kraji se tak zjednodušilo cestování veřejnou dopravou za výhodnou cenu. Jen od ledna do dubna 2016 využilo veřejnou dopravu zhruba 5 milionů cestujících, za stejnou dobu to bylo vloni v kraji o jeden milion méně.

d
Doprava v Bílině

d
Doprava v Děčíně

d

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 1.7.2016 / 1.7.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém