Orientační nabídka


 

Intenzivní péče leitmotivem pátého Dne ošetřovatelství

a
Tématem přednášek a panelových diskuzí byly především nové trendy v poskytování konkrétní a specializované zdravotní péče, zkušenosti z jednotlivých zařízení i moderní postupy při vzdělávání budoucích zdravotníků a sester na odborných školách.
 

 
 

Tisková zpráva z 22. ledna 2010

Celokrajský - v pořadí již pátý - Ústecký Den ošetřovatelství uspořádala v konferenčním sálu krajského úřadu Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická  v Ústí nad Labem, příspěvková organizace kraje a jedna z jeho páteřních škol.  Pod leitmotivem Intenzivní péče tu ve čtvrtek 21. ledna proběhl den přednášek, diskuzí a vyměňování zkušeností všeobecných sester, záchranářů, porodních asistentek nebo laborantů z mnoha nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, ale také z ústavů sociální péče, odborných škol i jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému našeho regionu.

   Jak řekl  při zahájení konference vicehejtman Ústeckého kraje Pavel Kouda, hlavní téma intenzivní péče ve zdravotnictvím je de facto shodné s jednou z priorit Ústeckého kraje, totiž poskytovat všem občanům kvalitní, vysoce odbornou a rychlou a tedy vždy dosažitelnou zdravotní péči. Ta je samozřejmě nemyslitelná bez neustálého vzdělávání pracovníků této oblasti služeb, nejen lékařů a specialistů, ale rovněž sester, odborníků z laboratoří a záchranářů. Proto také Ústecký kraj podobná setkávání podporuje, organizuje a význam  Pátého Dne ošetřovatelství umocnila i záštita krajské hejtmanky Jany Vaňhové.

   Tématem přednášek a panelových diskuzí byly především nové trendy v poskytování konkrétní a specializované zdravotní péče, zkušenosti z jednotlivých zařízení i moderní postupy při vzdělávání budoucích zdravotníků a sester na odborných školách. Mezi účastníky byli i zájemci z jiných krajů ČR a společně si vyslechli například přednášky o využití simulátorů ve výuce, o rozhodovacích procesech u záchranné služby, o ošetřovatelském procesu u komplikované meningitidy, o záchraně tonoucích ba dokonce o omylech zdravotnických pracovníků. Právě podobná setkání se vzdělávací náplní by je měla eliminovat…

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Pavel Kouda s ředitelkou VOŠZ a SŠZ v Ústí n. L. Miroslavou Zoubkovou

2
O Den ošetřovatelství byl opravdu velký zájem...

3
Úvodní slovo představitele kraje

4

5
 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 22.1.2010 / 22.1.2010 | Schváleno / Zrušeno: 22.1.2010 / 21.2.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém